Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ–ում Կանադայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էնդրյու Թըրներին: Անդրադառնալով Երևանի և Մոնրեալի միջև գործակցության հաստատմանն ու երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին՝ կողմերը մի շարք ոլորտներ են կարևորել:
Երևանի և Մոնրեալի միջև կապեր են հաստատվել դեռևս 1998թ.։ 2001թ.-ին էլ կողմերի միջև ստորագրվել է քույր քաղաքներ հռչակելու մասին պայմանագիր։ Քաղաքապետն ու դեսպանը փաստել են, որ կա անհրաժեշտություն՝ թարմացնելու ստորագրված փաստաթղթերը՝ երկկողմ հարաբերություններին նոր թափ հաղորդելու համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Էնդրյու Թըրները նշել է, որ Երևանում դիվանագիտական ներկայացուցչության առկայությունն արդեն իսկ կարևոր քայլ է երկու երկրների ու քաղաքների համար:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла Канады в Армении
Мэр Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Канады в Армении Эндрю Тернера. Касаясь налаживания сотрудничества между Ереваном и Монреалем и повестки дня двусторонних отношений, стороны выделили ряд направлений.
Отношения между Ереваном и Монреалем были установлены еще в 1998 году. В 2001 году между сторонами было подписано соглашение об провозглашении городами-побратимами. Мэр и посол заявили, что существует необходимость обновления подписанных документов, чтобы придать новый импульс двусторонним отношениям.
Выразив благодарность за теплый прием, Эндрю Тернер отметил, что наличие дипломатического представительства в Ереване уже само по себе является важным шагом для обеих стран и обоих городов.