Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իտալիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեսսանդրո Ֆերանտիին: Շնորհավորելով դեսպանին Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ստանձնելու առթիվ՝ քաղաքապետ Ավինյանն արդյունավետ աշխատանք է մաղթել պատասխանատու գործում:
Անդրադառնալով Երևանի և Իտալիայի քաղաքների միջև երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին՝ Տիգրան Ավինյանը կարևորել է 2024-ին երկու մայրաքաղաքների միջև փոխըմբռնման հուշագրի կնքումը և տեղեկացրել, որ այն գործակցության նոր հարթակ է ստեղծել քաղաքային կառավարման ոլորտներում:
Առաջիկայում նախատեսվում է բարեկամության և համագործակցության մասին համաձայնագիր ստորագրել նաև Երևանի և Նեապոլի միջև:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու գործակցության ընդլայնման պատրաստակամության համար՝ դեսպան Ալեսսանդրո Ֆերանտին առանձնակի կարևորել է երկու երկրների միջև առկա զբոսաշրջային ներուժն ու նշել, որ իր լիազորությունների շրջանակում կաջակցի համատեղ նոր նախագծերի իրականացման հարցում:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла Италии в Армении
Мэр Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Итальянской Республики в Республике Армения г-на Алессандро Ферранти. Поздравив посла с началом его дипломатической миссии в Армении, мэр Авинян пожелал ему успехов в этом ответственном деле.
Касаясь повестки двусторонних отношений между Ереваном и городами Италии, Тигран Авинян подчеркнул важность подписания меморандума о взаимопонимании между двумя столицами в 2024 году, отметив, что это создало новую платформу для сотрудничества в области городского управления.
В ближайшее время также планируется подписание соглашения о дружбе и сотрудничестве между Ереваном и Неаполем.
Поблагодарив за тёплый приём и готовность к расширению сотрудничества, посол Алессандро Ферранти особо подчеркнул туристический потенциал между двумя странами и отметил, что в рамках своих полномочий будет способствовать реализации новых совместных проектов.