Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հունաստանի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսին: Դեռևս 1993թ. Երևանի և Աթենքի միջև կնքվել է գործակցության և բարեկամության համաձայնագիր. կողմերը փաստել են, որ փաստաթուղթը թարմացման անհրաժեշտություն ունի:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Ավինյանն առանձնակի կարևորել է գործընկերային հարաբերությունների հաստատումն Աթենքի հետ և ընդգծել, որ Երևանը բաց և պատրաստակամ է գործակցության տարբեր ծրագրեր իրականացնել Հունաստանի մայրաքաղաքի հետ: Որպես գործակցության կարևոր ուղղություն՝ Երևանի քաղաքապետը հատկանշել է համատեղ մշակութային ծրագրերի իրականացումը՝ նշելով, որ Երևանը վերջին տարիներին ոլորտային աննախադեպ նախաձեռնություններով է հանդես գալիս և ունի մեծ փորձ:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցության պատրաստակամության համար՝ դեսպան Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսը նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ երկու մայրաքաղաքների միջև հարաբերությունների հաստատման ու գործնական ծրագրերի իրականացման համար:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла Греции в Армении
Мэр Еревана Тигран Авинян принял чрезвычайного и полномочного посла Греческой Республики в Армении Христаса Софианопулоса. Еще в 1993 году между Ереваном и Афинами был подписан договор о сотрудничестве и дружбе. стороны заявили, что документ нуждается в обновлении.
Приветствуя гостя, мэр Авинян подчеркнул важность установления партнерских отношений с Афинами и подчеркнул, что Ереван открыт и готов реализовать различные проекты сотрудничества с греческой столицей. В качестве важного направления сотрудничества мэр Еревана выделил реализацию совместных культурных программ, отметив, что Ереван в последние годы предпринимает беспрецедентные инициативы в этой сфере и имеет большой опыт.
Выразив благодарность за готовность к сотрудничеству, посол Христос Софианопулос отметил, что сделает все возможное в рамках своих полномочий для налаживания связей между двумя столицами и реализации практических планов.