Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
17.07.2025
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սիլվանա Լեսկա Բարոլինին: Շնորհավորելով դեսպանին Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ստանձնելու առթիվ՝ քաղաքապետ Ավինյանն արդյունավետ աշխատանք է մաղթել պատասխանատու աշխատանքում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Երևան-Մոնտեվիդեո նախատեսվող քույրացման համաձայնագրի ստորագրմանը, որն էլ հիմք կհանդիսանա երկու մայրաքաղաքների միջև համագործակցության հաստատման ու զարգացման համար:
Ավագանու այս տարվա ապրիլի 22-ի որոշմամբ Երևանի Ուրուգվայի հրապարակում կտեղադրվի Ուրուգվայի ազգային հերոս Խոսե Արտիգասի կիսանդրին: Նախագծի իրագործումն ընթացքում է:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Восточной Республики Уругвай в Армении
17.07.2025
Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Восточной Республики Уругвай в Армении Сильваной Леска Баролин. Поздравив посла с началом дипломатической миссии в Армении, мэр пожелал ей успешной и плодотворной работы на ответственной должности.
В ходе встречи стороны обсудили вопрос подписания соглашения о побратимстве между Ереваном и Монтевидео, которое станет основой для установления и развития сотрудничества между двумя столицами.
Решением Совета старейшин города Еревана, принятым 22 апреля текущего года, на площади Уругвая в Ереване будет установлен бюст национального героя Уругвая Хосе Артигаса. Проект находится в процессе реализации.