Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ԱՄԷ դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլային:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Ավինյանն առանձնակի կարևորել է գործընկերային հարաբերությունների հաստատումը Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մայրաքաղաք Աբու Դաբիի և Դուբայ քաղաքի հետ:
Կողմերը փաստել են, որ առկա է մեծ հնարավորություն՝ երկուստեք հարաբերությունների ողջ ներուժն օգտագործելու, քաղաքային ենթակառուցվածքների զարգացման համատեղ ծրագրեր իրականացնելու, ինչպես նաև խելացի  լուծումներ մշակելու համար:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցություն հաստատելու պատրաստակամության համար՝ դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլան նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ երկու մայրաքաղաքների ու քաղաքների միջև հարաբերությունների հաստատման ու գործնական ծրագրեր իրականացնելու համար:
Հանդիպման ընթացքում Երևանի քաղաքապետը դեսպանին է ներկայացրել նաև քաղաքաշինական այն խոշոր նախագծերը, որոնք ներդրումային հետաքրքրություն  կարող են ունենալ էմիրությունների ընկերությունների համար:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդգծել է, որ համայնքը բաց է գործակցելու բոլոր այն կազմակերպությունների և անհատների հետ, ովքեր ցանկանում են շահավետ ներդրումներ անել Երևանում:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла ОАЭ
Мэр Еревана Тигран Авинян принял чрезвычайного и полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов в Армении г-на Наримана Мохаммеда Шарифа Аль Муллу.
Приветствуя гостя, мэр Авинян подчеркнул особое значение установления партнерства со столицей ОАЭ Абу-Даби и городом Дубай.
Стороны отметили значительную возможность использования всего потенциала двухсторонних отношений для осуществления совместных программ, нацеленных на развитие городских инфраструктур, а также разработки умных решений.
Выразив благодарность за готовность к установлению партнерства, посол Нариман Мохаммед Шариф Аль Мулла подчеркнул, что готов сделать все возможное в рамках своих полномочий для установления отношений между двумя столицами и городами стран и реализации практических программ. В ходе встречи мэр Еревана представил послу крупные проекты, которые могут представлять инвестиционный интерес для компаний ОАЭ.
Мэр Тигран Авинян также подчеркнул, что община открыта для сотрудничества со всеми компаниями и частными лицами, заинтересованными в выгодных инвестициях в Ереване.