Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Մադրիդի ինքնավար համայնքի նախագահ Իսաբել Դիաս Այուսոյի հետ
Իսպանիայի մայրաքաղաքում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Մադրիդի ինքնավար համայնքի նախագահ Իսաբել Դիաս Այուսոյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Մադրիդի ինքնավար համայնքի հետ համագործակցության հնարավոր ուղղությունները՝ նախանշելով փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտները: Հատկապես կարևորվել է Մադրիդի հաջողված փորձն օդի որակի բարելավման ոլորտում և ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն՝ Երևանի համար նույնպես ուսումնասիրել ու կիրառել այդ արդյունավետ լուծումները:

Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с председателем правительства автономного сообщества Мадрид Исабель Диас Аюсо.
В ходе визита в столицу Испании мэр Еревана Тигран Авинян провёл встречу с председателем правительства автономного сообщества Мадрид Исабель Диас Аюсо.
Стороны обсудили возможные направления сотрудничества, выделив приоритетные сферы взаимного интереса. Особое внимание было уделено успешному опыту Мадрида в сфере улучшения качества воздуха. Достигнута договорённость о дальнейшем изучении и применении этих успешных решений в Ереване.