Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Անաստաս Միկոյան 64 շենքի բնակիչների հետ
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Դավթաշեն վարչական շրջանի Անաստաս Միկոյան 64 հասցեում կառուցված բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի շահառուների և սնանկ ճանաչված կառուցապատող ընկերության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման շրջանակում բարձրաձայնվել են բնակիչներին մտահոգող առկա խնդիրներն ու հնչել առաջարկներ` հնարավոր լուծումների վերաբերյալ:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը բնակիչներին վստահեցրել է, որ բացառվում է Անաստաս Միկոյան 64 հասցեից առանձնացված շուրջ 4000քմ մակերեսով հողամասի սահմաններում կառուցապատման հնարավորությունը, և հատուկ ընդգծել անհնարինության օրենսդրական պատճառները, այդ թվում` Երևան քաղաքի 2024թ. հաստատված գլխավոր հատակագծով առկա սահմանափակումները:
Քաղաքապետը նաև պատրաստակամություն է հայտնել օրենսդրությամբ ընձեռնված լիազորությունների շրջանակում օժանդակել ինչպես Անաստաս Միկոյան հ.64, այնպես էլ առանձնացված` հ.64/7 հասցեում ամրագրված հողամասի տարածքում համապատասխան աշխատանքային նախագծերով նախատեսված բարեկարգման աշխատանքների իրականացման ու շահագործման թույլտվության տրամադրման հարցում:

Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с жильцами дома №64 по улице Анастаса Микояна
Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с жильцами многофункционального жилого комплекса, расположенного по адресу: улица Анастаса Микояна, 64, в административном районе Давташен, а также с представителями признанной банкротом строительной компании.
В ходе встречи были подняты существующие проблемы, волнующие жильцов, и обсуждены предложения по возможным решениям.
Мэр Тигран Авинян заверил жителей, что возможность строительства в пределах участка площадью около 4000 кв. м, отделённого от дома №64 по улице Анастаса Микояна, исключена. Он особо подчеркнул законодательные причины невозможности строительства, включая ограничения, предусмотренные Генеральным планом города Еревана, утверждённым в 2024 году.
Мэр также выразил готовность в рамках предоставленных законом полномочий содействовать осуществлению работ по благоустройству, предусмотренных соответствующими проектами, и выдаче разрешений на эксплуатацию как для дома №64 по улице Анастаса Микояна, так и для отделённого участка по адресу улица Анастаса Микояна, 64/7.