Սիրելի՛ տարեցներ, տատիկներ և պապիկներ,
աշխարհն այսօր նշում է տարեցների միջազգային օրը: Մեծերին գնահատելու և նրանց մասին հոգ տանելու մասին պետք է հիշել յուրաքանչյուր օր, քանի որ ավագ սերնդի նկատմամբ խոր հարգանքը մեր ազգային նկարագրի բաղադրիչներից է:
Տարիների ձեր վաստակի, փորձի և իմաստնության շնորհիվ դուք ամենուր վայելում եք մեր առանձնակի հարգանքը: Աստծո ամեն օր ձեր բարի խոսքով ու խորհուրդներով, տեղին ու ժամանակին արված դիտողություններով ու դիտարկումներով շարունակում եք ձեր կարևոր ներդրումն ունենալ մեր երկրի ու մեր սիրելի մայրաքաղաքի զարգացման գործում:
Համոզվա՛ծ եղեք, որ դուք մշտապես Երևանի քաղաքապետարանի և անձամբ իմ ուշադրության կենտրոնում եք. մեր լիազորությունների և հնարավորությունների սահմաններում անում ենք հնարավորը, որպեսզի հատկապես ձեզ համար ապահովենք սոցիալական ու կենսական արժանապատիվ պայմաններ և բարելավենք ձեր կյանքի որակը: Հենց դրան են ուղղված մեր կողմից շարունակաբար իրականացվող սոցիալական, մշակութային և այլ ուղղություններով տարբեր ծրագրերը:
Ընտանեկան ջերմությամբ, բարությամբ և հոգատարությամբ լեցուն երկար տարիների առողջ կյանք եմ մաղթում բոլորիդ:

Дорогие представители старшего поколения, дедушки и бабушки,
Мир сегодня празднует Международный день пожилых людей. О том, что ценить взрослых и заботиться о них нужно помнить каждый день, поскольку глубокое уважение к старшему поколению является нашей национальной особенностью.
Благодаря вашему опыту и вашей мудрости вы всегда пользуетесь нашим особым уважением. Каждый день вашим добрым словом и советом вы продолжаете вносить свой вклад в развитие страны и нашей любимой столицы.
Будьте уверены, что вы всегда находитесь в центре моего личного внимания и внимания мэрии. В рамках своих полномочий и возможностей мы делаем все возможное, для того, чтобы особенно для вас обеспечить достойные социальные условия и улучшить качество вашей жизни. И именно на это направлены наши продолжаемые социальные, культурные и другие программы.