Երևանի համայնքային մանկապարտեզները շարունակ համալրվում են նոր գույքով
2025 թվականին նախակրթական գործընթացն առավել արդյունավետ և ժամանակակից ձևաչափով կազմակերպելու նպատակով Երևանի քաղաքապետարանը ձեռք է բերել շուրջ 800 միավոր գույք:
Խաղային և մարզական հավաքածուները խթանելու են երեխաների խմբային համագործակցությունը, նպաստելու են թիմային հմտությունների զարգացմանը և առողջ ապրելակերպի ձևավորմանն ու ամրապնդմանը:
Բացի այդ, 150 համայնքային մանկապարտեզները համալրվել են զարգացնող խաղերով, այդ թվում ստացել են դիդակտիկ քարտեր, սեղանի զարգացնող խաղեր, որոնք, ի դեպ, հայկական արտադրության են և հայալեզու:

Детские сады Еревана оснащаются новым оборудованием
Для более эффективной и современной организации дошкольного образования в 2025 году мэрия Еревана приобрела 800 единиц нового оборудования.
Новые игровые и спортивные комплексы призваны способствовать развитию группового взаимодействия, формированию навыков командной работы, а также укреплению здорового образа жизни.
Кроме того, 150 муниципальных детских садов получили комплекты развивающих материалов, дидактические карточки и настольные обучающие игры, произведенные в Армении и на армянском языке.