Երևանի ևս 32 մանկապարտեզ ու 6 պոլիկլինիկա կհիմնանորոգվեն. կայացել է ավագանու հերթական նիստը
Երևանյան 32 մանկապարտեզ ու 6 պոլիկլինիկա կհիմնանորոգվի: Ծրագիրը ներառում է, ինչպես շենքերի սեյսմիկ ամրացում, այնպես էլ էներգաարդյունավետ միջոցառումների կիրառում: Հերթական նիստում ավագանին հաստատեց «Երևանի էներգաարդյունավետության երկրորդ փուլ» ծրագրի իրականացման համաձայնագիրը:
Եվրոպական ներդրումային բանկի կողմից գնահատված ծրագրի ընդհանուր արժեքը 37.1 մլն եվրո է, որից 2 մլն-ը կտրամադրի Երևանի քաղաքապետարանը, բանկի կողմից տրամադրվող վարկը՝ 25 մլն եվրո է, «Հարևանության ներդրումային հարթակ»-ի կողմից տրամադրվող ներդրումային դրամաշնորհը՝ 10.1 մլն եվրո:
Սայաթ-Նովա պողոտա 4 հասցեին հարող տարածքում կտեղադրվի ՀՀ ժողովրդական արտիստ Երվանդ Մանարյանի արձանը: Ավագանին հավանություն տվեց որոշման նախագծին:
Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի շենքի ճակատային հատվածում կփակցվի hայ անվանի դերասանուհի, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Սվետլանա Գրիգորյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակ:

Еще 32 детских сада и 6 поликлиник в Ереване будут капитально отремонтированы: состоялось очередное заседание Совета старейшин
14.05.2024
Еще 32 детских сада и 6 поликлиник в Ереване будут капитально отремонтированы. Программа включает повышение сейсмоустойчивости зданий и мероприятия по улучшению энергоэффективности. На очередном рабочем совещании Совет старейшин утвердил соглашение о выполнении программы «Второй этап энергоэффективности Еревана».
Общая стоимость программы, оцененной Европейским инвестиционным банком, составляет 37,1 миллионов евро, 2 миллиона из которых выделит мэрия Еревана. Сумма, выделенная банком составит 25 миллионов евро, а грант от Инвестиционной платформы соседства составит 10,1 миллионов евро.
В Ереване, рядом с домом 4 проспекта Саят Новы будет установлен памятник Народному артисту РА Ерванду Манаряну. Совет одобрил проект решения.
Мемориальная доска в память об известной актрисе, народной артистке Арм.ССР Светлане Григорян будет установлена на фасаде Государственного театра музыкальной комедии им. А.Пароняна.