Երևանի և Լոս Անջելեսի միջև ստորագրվել է Փոխըմբռնման հուշագիր. օրակարգում թվային վերափոխումն է
Պաշտոնական այցով ԱՄՆ այցելած Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Լոս Անջելեսի գործընկերոջ՝ քաղաքապետ Քերըն Բասսի հետ:
Երկկողմ համագործակցության օրակարգում քաղաքապետներն առանձնացրել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառումը քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում:
Կարևորելով Լոս Անջելեսի փորձն ու գրանցած հաջողությունները նշված գործընթացներում՝ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը համոզմունք է հայտնել, որ այն կարող է օգտակար լինել նաև թվային վերափոխման ճանապարհով անցնող Երևանի համար:
Քաղաքապետ Քերըն Բասսն իր հերթին նշել է, որ Լոս Անջելեսը կանգնած է քույր քաղաք Երևանի կողքին և պատրաստ է իր փորձն ու «խելացի» լուծումները փոխանցել՝ նախաձեռնված բարեփոխումները կյանքի կոչելու համար:
Պաշտոնական հանդիպմանը հաջորդել է Փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությունը: Օրակարգում թվային վերափոխումն է:
Ստորագրված փաստաթղթով նախատեսվում է, որ համագործակցություն կծավալվի տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ բարձրորակ ծառայություններ մատուցելու և «խելացի» լուծումներ մշակելու նպատակով:

Между Ереваном и Лос-Анджелесом подписан Меморандум о взаимопонимании: на повестке дня цифровая трансформация
Мэр Еревана Тигран Авинян, находящийся в США с официальным визитом, встретился со своим коллегой - мэром Лос-Анджелеса г-жой Карен Басс
В повестке вопросов двустороннего сотрудничества мэры выделили использование информационных технологий в различных сферах городской экономики.
Мэр Тигран Авинян выразил уверенность в том, что опыт и успех Лос-Анджелеса в упомянутом будут полезны для идущего по пути цифровой трансформации Еревана.
Мэр Карен Басс, в свою очередь, отметила, что Лос-Анджелес поддерживает город-побратим Ереван и готов передать свой опыт и «умные» решения для осуществления начатых реформ.
После официальной встречи состоялась церемония подписания Меморандума о взаимопонимании. На повестке дня – цифровая трансформация.
Благодаря подписанному документу сотрудничество будет проходить в направлении предоставления качественных услуг и разработки «умных» решений с использованием технологий.