Երևանի և Հռոմի միջև ստորագրվել է «Բարեկամության և համագործակցության» համաձայնագիր
Պաշտոնական այցով Իտալիայի մայրաքաղաք այցելած Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Հռոմի գործընկերոջ` Ռոբերտո Գուալտիերիի հետ: Կարևորելով երկու երկրների միջև առկա տնտեսական ու մշակութային ամուր կապերը` կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ երկու մայրաքաղաքների միջև հաստատվող գործակցությունը ևս զարգացման և ընդլայնման մեծ հեռանկար ունի:
Ռոբերտո Գուալտիերիին ներկայացնելով Երևանի զարգացման ծրագրերը` Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ նախաձեռնված բարեփոխումների հիմքում հիմնարար լուծումներ առաջարկելն ու բնակիչների համար հարմարավետ միջավայրի ապահովումն է:
Պաշտոնական ձևաչափով հանդիպմանը հաջորդել է «Բարեկամության և համագործակցության» համաձայնագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությունը:
Ստորագրված փաստաթղթով գործակցություն կծավալվի քաղաքային կառավարման, շրջակա միջավայրի պաշտպանության, կրթության ու մշակույթի և մի շարք այլ ոլորտներում:
Մեկ անգամ ևս շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու համագործակցության պատրաստակամության համար՝ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Հռոմի գործընկերոջը փոխադարձ այցով հրավիրել է Երևան:

Ереван и Рим подписали соглашение "Дружба и сотрудничество"
Мэр Еревана Тигран Авинян, находящийся в столице Италии с официальным визитом, встретился со своим римским коллегой Роберто Гуальтьери. Подчеркнув прочные экономические и культурные связи между двумя странами, стороны выразили уверенность, что установленное между двумя столицами сотрудничество также имеет большие перспективы для развития и расширения.
Представив Роберто Гуальтьери планы развития Еревана, Тигран Авинян отметил, что в основе начатых реформ лежит предложение фундаментальных решений и обеспечение комфортных условий для жителей.
После официальной части состоялась церемония подписания соглашения "Дружба и сотрудничество".
Благодаря подписанному документу, сотрудничество будет осуществляться в сферах городского управления, охраны окружающей среды, образования и культуры, а также в ряде других направлений.
Еще раз выразив благодарность за теплый прием и готовность к сотрудничеству, мэр Тигран Авинян пригласил своего римского коллегу в Ереван с ответным визитом.