Երևանի և Գերմանիայի Լայպցիգ քաղաքի միջև ստորագրվել է մշակութային համագործակցության համաձայնագիր
Մարտի 31-ից ապրիլի 1-ը Հայաստան պաշտոնական այցի ժամանակ Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի գլխավորած պատվիրակության կազմում Երևան էր ժամանել նաև Լայպցիգի քաղաքապետ Բուրքհարդ Յունգը։
Այցի ընթացքում Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ու Լայպցիգի քաղաքապետ Բուրքհարդ Յունգը ստորագրել են համաձայնագիր՝ «Երևան և Լայպցիգ քաղաքների միջև մշակութային տարի իրականացնելու վերաբերյալ»։
Նախաձեռնությունը միտված է խթանելու Երևանի և Լայպցիգի միջև մշակութային փոխանակումները և ամրապնդելու երկու քաղաքների գործընկերային կապերը՝ համատեղ նախագծերի և միջոցառումների միջոցով։

Между Ереваном и Лейпцигом подписано соглашение о культурном сотрудничестве
Во время официального визита в Армению с 31 марта по 1 апреля в составе делегации, возглавляемой президентом Германии Франком-Вальтером Штайнмайером, также прибыл мэр Лейпцига Буркхард Юнг.
В ходе визита мэр Еревана Тигран Авинян и мэр Лейпцига Буркхард Юнг подписали соглашение о реализации программы «Год культуры между Ереваном и Лейпцигом».
Эта инициатива направлена на развитие культурных обменов между Ереваном и Лейпцигом и укрепление партнерских связей между двумя городами посредством осуществления совместных проектов и мероприятий.