«Երևանի բալետ ֆեստ»-ը՝ քաղաքի մշակութային նոր խորհրդանիշ
Երևանի բալետային փառատոնն ամփոփեցին Թբիլիսիի Զ. Պալիաշվիլու անվան օպերայի ու բալետի թատրոնի արտիստները: Ծրագրում դասական ու նեոդասական բալետային համարներ էին:
«Երևան բալետ ֆեստ»-ը կյանքի կոչվեց Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ՝ Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի հետ համատեղ:
Փառատոնն այս տարի համախմբեց ավելի քան 40 հազար հանդիսատեսի: Այն մշակութային իրական հրավառություն էր Երևանում, որը դառնալու է ավանդական ու ամենամյա՝ արդեն հաջորդ տարի հռչակավոր նոր անուններ հյուրընկալելու վստահությամբ:

«Ереванский фестиваль балета» как новый культурный символ города
В течение четырех дней Ереван жил в волшебной атмосфере балетного искусства. В последний день фестиваля на сцене выступал Тбилисский театр оперы и балета им. Палиашвили с программой классического и неоклассического балета.
«Ереванский фестиваль балета» состоялся по инициативе мэрии Еревана в сотрудничестве с Национальным академическим театром оперы и балета им.А.Спендиаряна.
В этом году фестиваль собрал более 40 тысяч зрителей, став настоящим культурным фейерверком. Фестиваль станет традиционным ежегодным событием: уже в следующем году в Ереван приедут и другие знаменитые исполнители балетного искусства.