«Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի հասույթն ավելացել է 24 մլն 700 հազար դրամով
Նոյեմբերի 1-7-ն ընկած ժամանակահատվածում 2 մլն 131 հազար 746 ուղևորից 578 հազար 22-ը օգտվել է տոմսային համակարգից: Նախորդ շաբաթվա համեմատ «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի հասույթն ավելացել է 24 մլն 700 հազար դրամով:
Նոյեմբերի 1-ից հասարակական կարգի պահպանության ծառայության կողմից սահմանվել է ընթացիկ հսկողություն՝ Երևան քաղաքի հասարակական տրանսպորտի շահագործման ընթացքում քաղաքացիների կողմից նշված ծառայությունից օգտվելու ժամանակ համապատասխան վճարն ըստ սահմանված ձևի կատարելու նպատակով: Ստուգումներով արձանագրվել է, որ հիմնականում խնդիրներ են առաջանում մանրադրամի, վալիդատորների, ինչպես նաև վարորդների կողմից առանց համապատասխան վճարի ուղևորափոխադրումներ կազմակերպելու պատճառով: Հանձնարարվել է մշակել իրավական լուծումներ, որպեսզի միասնական տոմսային համակարգի ամբողջական ներդրումից հետո առանց համապատասխան վճարի ուղևորափոխադրման պարագայում ծառայությունը կարողանա վարչարարություն իրականացնել:
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում քանդվել է 8 ինքնակամ շինություն:
Վարդաշենի 6-րդ փողոց 66/1 և 68ա 4-րդ կարգի վթարային շենքերում ապրում է շուրջ 180 ընտանիք: Բնակիչներին վերաբնակեցնելու նպատակով, քանի որ համայնքը համապատասխան բնակելի ֆոնդ ու ֆինանսական միջոցներ չունի, քաղաքապետարանը դիմել է կառավարության աջակցությանը՝ պետական բյուջեում համապատասխան գումար նախատեսելու առաջարկով: Նախնական հաշվարկներով կպահանջվի 3.2 մլրդ դրամ:
«Տորք Անգեղ» հուշակոթողի հարակից տարածքի բարեկարգումն ընթացքում է: Հանգստի գոտին կառանձնանա արդիական ու հետաքրքիր լուծումներով:

Доходы ЗАО «Ереванский автобус» увеличились на 24 миллиона 700 тысяч драмов
В период с 1 по 7 ноября из 2 миллионов 131 тысячи 746 пассажиров билетной системой воспользовались 578 тысяч 22 пассажира. По сравнению с предыдущей неделей доходы ЗАО «Ереванский автобус» увеличились на 24 миллиона 700 тысяч драмов.
Службой охраны общественного порядка с 1 ноября установлен текущий контроль над тем, чтобы граждане осуществляли плату за проезд в общественном транспорте в установленной форме. Проверки показали, что проблемы возникают в основном из-за отсутствия соответсвующих монет у пассажиров, из-за валидаторов, а также водителей, организующих пассажирские перевозки без соответствующей оплаты. Поручено разработать правовые решения, чтобы после полного внедрения единой билетной системы было возможно применять соответствующие административные меры при проезде без требующейся оплаты.
За прошедшую неделю было снесено 8 самовольных построек.
На 6-й улице Вардашена, в аварийных зданиях 66/1 и 68а, имеющих 4-ю степень аварийности, проживает около 180 семей. Поскольку община не имеет соответствующего жилищного фонда и финансовых ресурсов для решения проблемы расселения жильцов, мэрия обратилась к правительству за поддержкой, предложив рассмотреть соответствующую сумму в госбюджете. По предварительной оценке, потребуется 3,2 млрд драмов.
Продолжается благоустройство территории, прилегающей к мемориалу «Торк Ангех». Зона отдыха будет отличаться современными и неординарными решениями.