«Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկի հավաքակայանը կհամալրվի նոր հատուկ տեխնիկայով
24.06.2024
Համայնքը 8 նոր հատուկ տեխնիկա ձեռք կբերի «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկի համար: Ընթացքում է նաև նոր շարժիչների ձեռքբերման գործընթացը, քանի որ դրանց խափանված լինելու հետևանքով որոշ մեքենաներ այս պահին չեն շահագործվում:
Վարչական շրջանները կունենան նոր գործառույթներ. փողոցների փոսային նորոգումների, բակային տարածքների բարեկարգման ու թեքահարթակների կառուցման ծրագրերի պատասխանատվությունն այսուհետ վարչական շրջաններինն է: Աշխատանքները կկազմակերպվեն շինարարություն և բարեկարգում վարչության ներկայացրած չափորոշիչների հիման վրա:
Վարչական շրջաններում կանաչ գոտիների խնամքն ու բակային տարածքների սանմաքրումն ապահովելու համար կտրամադրվի մասնագիտացված անհրաժեշտ տեխնիկա:
Երևանի Կենտրոն և Արաբկիր վարչական շրջաններում ձեռնարկվել է ոչ սահմանված վայրերում կայանած հնամաշ ավտոմեքենաների հեռացման գործընթաց: Հանձնարարվել է աշխատանքներն իրականացնել նաև վարչական մյուս շրջաններում:
Երևանյան 28 փողոցներում վերգետնյա մալուխները կանցկացվեն ստորգետնյա կապուղիներով: Կփորվի շուրջ 80 կմ խրամուղի: Գործընթացն այս տարի նախատեսված է Վարդանանց, Խորենացի, Մյասնիկյան, Աճառյան, Թումանյան, Տիգրան Մեծի, Մելիք Ադամյան, Արգիշտի և Հանրապետություն փողոցներում ու պողոտաներում:
Խոշոր տրամաչափի աղբի կուտակումից խուսափելու համար Հրազդան գետի վրա կտեղադրվեն աղբաորսիչ հարմարանքներ։ Աշխատանքները մեկնարկել են:

Муниципальная компания «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана» пополнится новыми машинами
Община приобретет 8 единиц новой техники для муниципальной компании «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана». В процессе также закупка новых моторов, поскольку из-за их неисправности некоторые машины простаивают.
Административным районам будут делегированы новые функции: ремонт ям в асфальтовом покрытии, благоустройство дворовых территорий и строительство пандусов для колясок. Работы будут организовываться на основании стандартов, представленных управлением строительства и благоустройства.
Для обеспечения ухода за зелеными зонами и санитарной очистки дворов будет предоставлена необходимая техника.
В районах Кентрон и Арабкир предпринят процесс по удалению старых, вышедших из строя машин из непредусмотренных мест. Поручено проводить работы и в других административных районах.
На 28 улицах Еревана наземные коммуникационные линии будут перенесены под землю. Будет прорыто около 80 км траншей. В этом году работы предусмотрены на улицах Вардананц, Хоренаци, Мясникян, Ачарян, Туманян, Тигран Мец, Мелик Адамян, Аргишти и Республики.
Во избежание скоплений крупногабаритного мусора на реке Раздан будут установлены мусороулавливатели. Работы уже начаты.
На реке Гетар будет сооружена водоочистительная станция. В данный момент в процессе снабжение оборудования.