Երևանը տոնական լուսավորությամբ և հանդերձանքով դիմավորում է իր ծննդյան օրը
«Էրեբունի-Երևան 2799» տոնական միջոցառումներին քաղաքամայր Երևանը սկսել էր նախապատրաստվել դեռ մի քանի օր առաջ, իսկ այս կեսգիշերից տոնական լուսավորությամբ և հանդերձանքով մայրաքաղաքն արդեն պատրաստ էր դիմավորելու ծննդյան օրը:
Գլխավոր ու երկրորդական փողոցները, հրապարակներն ու այգի-պուրակներն արդեն առավոտյան ուրվագծեցին տոնական ձևավորման ամբողջական պատկերը՝ բոլորին փոխանցելով սիրո քաղաքի ջերմությունն ու հմայքը: Գովազդային վահանակներն ու էկրաններն էլ ողողված են Երևանի հիմնադրման օրվա առթիվ շնորհավորանքներով:
Երևանի քաղաքապետարանը մասնավոր կառույցների հետ համատեղ արել է առավելագույնը՝ մեր համաքաղաքացիների և այս օրերին Երևանում գտնվող հյուրերի համար տոնական մթնոլորտ ապահովելու ուղղությամբ:

Ереван встречает свой день рождения праздничным освещением и оформлением
К праздничным мероприятиям «Эребуни-Ереван 2799» столица начала готовиться еще несколько дней назад, а уже сегодня ночью Ереван в праздничном убранстве был готов встречать свой день рождения.
Празднично оформленные главные и второстепенные улицы, площади, парки и скверы уже утром всем передовали теплоту и обаяние города любви. Рекламные щиты и экраны также полны поздравлениями по случаю Дня основания Еревана.
Совместно с частными компаниями мэрия Еревана сделала все возможное для обеспечения праздничной атмосферы для наших сограждан и гостей столицы.