Երևանը շուրջ 50 մլն դրամ կհատկացնի հեղեղումներից տուժած Ալավերդի քաղաքին. ավագանին ամփոփեց 2-րդ նստաշրջանի աշխատանքները
25.06.2024
Երևան համայնքը 2024թ. բյուջեից շուրջ 50 մլն դրամ կհատկացնի հեղեղումներից տուժած Ալավերդի քաղաքին: Այսօր կայացած նիստում ավագանին միաձայն հավանություն տվեց որոշման նախագծին:
«Մաքս Մեդ» ՍՊԸ-ն շուրջ 600 մլն դրամի ներդրում կանի «Գրիգոր Նարեկացի» բժշկական կենտրոն ՓԲԸ-ում: Երևանի ավագանու որոշմամբ մասնավորին տրված հավատարմագրային կառավարման ժամկետը երկարաձգվեց ևս հինգ տարով: Ներդրումային ծրագիրը հնարավորություն կտա էլ ավելի հզորացնել բժշկական կենտրոնի ժամանակակից տեխնոլոգիաներն ու քաղաքացիներին մեկ վայրում մատուցել անհրաժեշտ բոլոր ծառայությունները:
Այսպիսով՝ Երևանի ավագանին ամփոփեց 2-րդ նստաշրջանի աշխատանքները: Համայնքի օրենսդիրը 3-րդ նստաշրջանի առաջին նիստը կգումարի սեպտեմբերի 10-ին:

Ереван выделит около 50 миллионов драмов пострадавшему от наводнения городу Алаверди: Совет старейшин Еревана завершил 2-ю сесию
25.06.2024
Из городского бюджета, предусмотренного на 2024г., будет выделено около 50 миллионов драмов на восстановление пострадавшего от наводнения города Алаверди.На сегодняшнем заседании Совета старейшин Еревана проект решения получил единогласное одобрение.
ООО «Макс Мед» собирается вложить около 600 миллионов драмов в развитие медицинского центра «Григор Нарекаци». Согласно решению совета период доверительного управления, переданного частному лицу, продлен еще на 5 лет. Это позволит развивать современные технологии МЦ и предоставлять гражданам все необходимые услуги в одном месте.
Таким образом, Совет старейшин Еревана завершил 2-ю сессию работ. Первое заседание 3-й сессии запланировано на 10 сентября.