Երևանը կունենա տրանսպորտի կառավարման կենտրոն
Երևանը կունենա տրանսպորտի կառավարման կենտրոն: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ կենտրոնի շինարարական աշխատանքներն ավարտական փուլում են:
«Երևանի ավտոբուս» ընկերության վարորդները ստանում են գիշերային հավելավճարներ՝ ժ. 22:00-ից հետո կատարած աշխատանքի համար: Վերջիններն, ի դեպ, ապահովված են նաև տարեկան մինչև 5 մլն դրամ առողջապահական ապահովագրությամբ: «Հայգեր» մակնիշի ավտոբուսների վարորդների ժամային աշխատավարձն էլ հունվարի 1-ից 1050-ից դարձել է 1800 դրամ։
Ամբողջությամբ ավարտվել է «Արաբկիր» առողջության կենտրոնի հիմնանորոգումը: Քաղաքացիների բուժսպասարկումն արդեն իրականացվում է արդիականացված պայմաններում: Կենտրոնն ապահովված է նաև նոր գույքով ու ժամանակակից բուժսարքավորումներով:
Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու հարակից շուրջ 2500 քմ հատվածում նոր պուրակը հանձնվել է բնակչությանը: Հանգստի գոտին ապահովված է ջրավազաններով, շատրվանային համալիրով ու լուսավորության ԼԵԴ համակարգով, տեղադրվել են նստարաններ:
Երևանի համայնքային մանկապարտեզներում տեղադրվում են տեսախցիկներ: Սա առաջին հերթին արվում է երեխաների անվտանգության համար: Երևանի քաղաքապետարանը նախագիծն իրականացնում է մանկապարտեզների գործունեությունն առավել վերահսկելի դարձնելու նպատակով:
Երևանի քաղաքապետարանը մշակել է օդի որակի բարելավման քառամյա ծրագիր: Այս համապարփակ նախագիծն կընդգրկի թիրախային գործողություններ, թվային հստակ ցուցանիշներ ու բոլոր այն հնարավոր միջոցառումները, որոնք կնվազեցնեն օդի աղտոտվածությունը՝ հաշվի առնելով նաև մարդկային գործոնն ու որոշակի սահմանափակումների կիրառումը:

В Ереване будет действовать центр управления транспортом
В Ереване будет функционировть центр управления транспортом. В ходе очередного рабочего совещания было сообщено, что работы по строительству центра находятся на завершающей стадии.
Водители компании «Ереванский автобус» получают надбавки за ночной проезд: за работу после 22:00. Последние, кстати, также обеспечены медицинской страховкой до 5 млн драмов в год. Почасовая оплата труда водителей автобусов «Haiger» с 1 января возросла с 1050 до 1800 драмов.
Полностью завершен ремонт центра здоровья «Арабкир». Медицинское обслуживание граждан уже осуществляется в модернизированных условиях. Центр также оснащен новой мебелью и современным медицинским оборудованием.
Новый парк площадью около 2500 квадратных метров, прилегающий к церкви Святого Григория Просветителя в Ереване, передан в пользование населению. Зона отдыха имеет бассейны, фонтанный комплекс, оснащена светодиодным наружным освещением, на территории установлены скамейки.
В муниципальных детских садах устанавливаются камеры видеонаблюдения. Это делается в первую очередь для безопасности детей. Мэрия Еревана осуществляет данный проект, чтобы сделать деятельность детских садов более контролируемой.
Мэрия Еревана разработала четырехлетний план по улучшению качества воздуха. Этот комплексный план будет включать целевые действия, четкие числовые показатели и все возможные меры, которые позволят снизить загрязнение воздуха, с учетом человеческого фактора и применения определенных ограничений.