ԵրևանԱՐՏ. Սարյան պուրակում մեկնարկել է «Մեկ կտավ Երևանիս» գեղանկարչական միջոցառումը
Երևանյան ներկապնակի բազմերանգությունը կներկայացվի մայրաքաղաքի մշակութային անկյուններից մեկում` Սարյան պուրակում: «Էրեբունի-Երևան 2799» միջոցառումների ծրագրով այստեղ առավոտից մեկնարկել է ԵրևանԱՐՏ. «Մեկ կտավ Երևանիս» գեղանկարչական միջոցառումը:
Օրվա ընթացքում տոնական Երևանի գույներով ոգեշնչված մայրաքաղաքի ստեղծագործական կենտրոնների և արվեստի դպրոցների սաները, ինչպես նաև տարբեր սերունդների ժամանակակից հայ նկարիչները մայրաքաղաքի ծննդյան տարեդարձի առիթով կստեղծեն մեկ կտավ, որի վրա պատկերված կլինի ստեղծագործական մտքի երևակայությամբ արտացոլված ներկայիս Երևանը:
Երևան քաղաքի արվեստի դպրոցների, ստեղծագործական կենտրոնների սաների ու, ընդհանրապես, գեղանկարչության սիրահարների համար էլ Սարյան պուրակում կանցկացվեն վարպետաց դասեր, կներկայացվի թեմատիկ հավաքածուներով համալրված ցուցահանդես` այդ կերպ բացահայտելով երևանյան գեղանկարչության առանձնահատկությունները:

В сквере Сарьяна стартовало художественное мероприятие ЕреванАРТ: «Полотно моему Еревану»
Многогранность ереванской палитры будет представлена в одном из культурных уголков столицы - сквере Сарьяна. В рамках программы мероприятий «Эребуни-Ереван 2799» здесь с утра стартовало художественное мероприятие ЕреванАРТ «Полотно моему Еревану».
В течение дня воодушевленные красками праздничного Еревана воспитанники творческих и культурных центров столицы, а также современные армянские художники разных поколений по случаю дня рождения города создадут полотно, на котором будет представлен сегодняшний Ереван в выражении их творческого замысла.
Для воспитанников творческих и культурных центров Еревана, а также для всех любителей живописи, в сквере Сарьяна будут проведены мастер-классы, будет представлена, дополненная тематическими коллекциями выставка, раскрывающая особенности ереванской живописи.