«Երևան կլասիկ ֆեստ». մայրաքաղաքում սիմֆոնիկ տրամադրություն է
«Երևան կլասիկ ֆեստ». մինչև սեպտեմբերի 22-ը մայրաքաղաքում կանցկացվի սիմֆոնիկ նվագախմբերի միջազգային փառատոնը:
Մշակութային նախագիծը Երևանում առաջին անգամ է անցկացվում. մեկնարկը տվեց «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախումբը՝  Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար, գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարութամբ։
Հաջորդող երկու օրերին հանդիսատեսին ներկայացավ Սանկտ Պետերբուրգի Ֆիլհարմոնիայի աշխարհահռչակ ակադեմիական նվագախումբը՝ Սանկտ Պետերբուրգի ֆիլհարմոնիայի գլխավոր դիրիժոր, Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ Նիկոլայ Ալեքսեևի ղեկավարությամբ:
Համերգի չորրորդ օրն էլ բեմը Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի նվագախմբինն ու երգչախմբինն էր:
Սեպտեմբերի 22-ին Թումանյանի անվան զբոսայգում ժամը 20:00-ին երևանցիներին և մայրաքաղաքի հյուրերին կրկին սիմֆոնիկ տրամադրություն է սպասվում՝ այս անգամ Միլանի Լա Սկալա թատրոնի «Ակադեմիա» նվագախմբի ձեռագրով:

«Ереван Классик Фест»: в столице симфоническое настроение
«Ереван Классик Фест»: до 22 сентября в столице будет проходить международный фестиваль симфонических оркестров.
Культурный проект проводится в Ереване впервые. Мероприятие началось с выступления молодежного симфонического оркестра «Ереван» под руководством художественного руководителя Национального филармонического оркестра Армении и главного дирижера Эдуарда Топчяна.
В следующие два дня перед зрителями выступил всемирно известный академический оркестр Санкт-Петербургской филармонии под руководством  главного дирижера Санкт-Петербургской филармонии, народного артиста России Николая Алексеева.
В четвертый день концерта на сцену вышли оркестр и хор Национального театра оперы и балета Армении.
22 сентября в 20:00 в парке имени Туманяна ереванцы и гости столицы вновь испытают симфоническое настроение, на этот раз в исполнении оркестра "Академия" миланского театра Ла Скала.