«Երևան. քաղաքը և մարդիկ» խորագրով ֆոտոցուցահանդես՝ Պետրոպավլովյան ամրոցում
Սեպտեմբերի 6-8-ը Սանկտ Պետերբուրգում անցկացվող Երևանի օրերի շրջանակում ՌԴ hյուսիսային մայրաքաղաքի Պետրոպավլովյան ամրոցում բացվել է «Երևան. քաղաքը և մարդիկ» խորագրով լուսանկարների ցուցահանդեսը:
Շուրջ 86 լուսանկարներից կազմված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են գտնվել նաև Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը և Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոն: Երևանի քաղաքապետն ու Սանկտ Պեդտերբուրգի նահանգապետը շրջել և ծանոթացել են ներկայացված լուսանկարներին: Պատասխանատուները նշել են, որ Երևան քաղաքի պատմության և «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանների հավաքածուն հանդիսացող լուսանկարները ներկայացնում են Երևանի հին ու նոր փողոցները, թաղամասերը, հասարակական շենքերը, հուշարձանները, համաքաղաքային և տոնական միջոցառումները, ինչպես նաև այն մարդկանց, ովքեր կարևոր դերակատարում են ունեցել Երևանի քաղաքական, տնտեսական ու մշակութային կյանքում:
Ի դեպ, Սանկտ Պետերբուրգի Պետրոպավլովյան ամրոցում բացված «Երևան. քաղաքը և մարդիկ» խորագրով ցուցահանդեսը կգործի սեպտեմբերի 6-20-ը:

Фотовыставка «Ереван. Город и люди» в Петропавловской крепости
В рамках программы «Дни Еревана в Санкт-Петербурге», проводимой с 6-го по 8-е сентября, в Петропавловской крепости северной столицы РФ открылась фотовыставка «Ереван. Город и люди».
На торжественной церемонии открытия выставки, состоящей из 86 фотографий, присутствовали также мэр Еревана Тарон Маргарян и губернатор Санкт-Петербурга Георгий Полтавченко. Мэр Еревана и губернатор Санкт-Петербурга обошли выставку и ознакомились с представленными фотографиями. Ответственные лица отметили, что на фотографиях из коллекции Музея истории города Еревана и Историко-археологического музея - заповедника Эребуни, представлены старые и новые улицы, кварталы, общественные здания, памятники, общегородские и торжественные мероприятия Еревана, и, конечно, люди, которые сыграли важную роль в политической, экономической и культурной жизни города.
Отметим, что фотовыставка «Ереван. Город и люди», открытая в Петропавловской крепости Санкт-Петербурга, будет действовать с 6-го по 20-е сентября.