Երեխաները` ապահով ու անվտանգ, ծնողները` առավել հանգիստ. Երևանի համայնքային մանկապարտեզներում տեղադրվում են տեսախցիկներ
17.12.2025
Երևանի համայնքային նախակրթական հաստատություններում երեխաների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով, Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ, արդեն 42 մանկապարտեզում տեղադրվել է շուրջ 1700  տեսահսկման սարք: Նախակրթարաններում իրավիճակը վերահսկվում է ոչ միայն քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության վարչության, այլև  մանկապարտեզների տնօրենների կողմից:
Ծրագիրը շարունակական է: Հաջորդ տարի նախատեսվում է ծրագրում ընդգրկել ևս 40 մանկապարտեզ:

Дети в безопасности, родители спокойнее: в детских садах Еревана устанавливаются камеры видеонаблюдения
17.12.2025
В целях обеспечения безопасности воспитанников в муниципальных дошкольных учреждениях столицы по инициативе мэрии Еревана уже в 42 детских садах установлено около 1700 камер видеонаблюдения. Мониторинг осуществляется не только Управлением общего образования мэрии Еревана, но и руководством самих детских садов.
Программа продолжается. В следующем году системы видеонаблюдения планируется установить еще в 40 дошкольных учреждениях города.