Ընթացքի մեջ են հատուկ կարիքներով մարդկանց համար ներկրված տրանսպորտային վերելակների տեղադրման և փորձարկման աշխատանքները
Դեռևս 2014թ. քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել էր հատուկ կարիքներ ունեցող անձանց համար Երևանի քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող ծրագրրի շրջանակում ձեռք բերել և վերելակներով կահավորել ուղևարափոխադրում իրականացնող 10 ավտոբուս: Նախորդ տարեվերջին պատվիրված հատուկ վերելակները ներկրվեցին Երևան, և այս օրերին դրանք տեղադրվում են «Հայգեր» մակնիշի նոր ավտոբուսներում: Պատասխանատուների հավաստմամբ՝ գործընթացը կավարտվի առաջիկա մի քանի օրվա ընթացքում: Իսկ մինչ այդ վերելակների տեխնիկական հնարավորություններն ու դրանց հարմարավետությունը փորձարկվում են նաև շահառուների մասնակցությամբ:
Հարկ է նաև նշել, որ համապատասխան կահավորումով ավտոբուսների երթուղիներում շահագործման հարցում կնախընտրվի Երևանի բոլոր վարչական շրջաններից հատուկ կարիքներով անձանց քաղաքի կենտրոն հասնելու հնարավորության սկզբունքը:

Работы по установке и тестированию транспортных лифтов, доставленных для людей с особыми потребностями, находятся в процессе осуществления
Ещё в 2014 году мэр Еревана Тарон Маргарян, в рамках программ мэрии Еревана, поручил приобрести и оснастить 10 автобусов лифтами для людей с особыми потребностями. Заказанные в конце прошлого года специальные лифты уже доставлены в Ереван и устанавливаются в новых автобусах марки «Хайгер».
По словам ответственных лиц, процесс будет завершён в ближайшие несколько дней. До этого, технические возможности и комфортабельность лифтов будут проверены с участием бенефициаров.
Стоит также отметить, что маршруты специально оснащённых автобусов будут разработаны по тому принципу, чтобы люди с особыми потребностями со всех административных районов Еревана имели возможность доехать до центр города.