«Դուք ձևավորում եք մեր վաղվա քաղաքացուն, կազմավորում նրանց աշխարհայացքը». Երևանի քաղաքապետ
Թատրոնի համաշխարհային օրվա առթիվ Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հյուրընկալել է ոլորտի մի շարք գործիչների: Շնորհավորելով մասնագիտական օրվա առթիվ՝ քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել նվիրված աշխատանքի համար:
«Ձեր ներկայացումների միջոցով դուք հանդիսատեսին փոխանցում եք ոչ միայն սեր ու ջերմություն, այլև ձևավորում եք մեր վաղվա քաղաքացուն, կազմավորում նրանց աշխարհայացքը: Ցավոք, վերջին երեք տարիներն իրենց հետքը թողեցին նաև այս ոլորտում: Վստահեցնում եմ, որ համայնքն ամեն ինչ անելու է նոր ծրագրերով հանդես գալու և մայրաքաղաքի մշակութային կյանքն աշխուժացնելու նպատակով»,- նշել է քաղաքապետը:
Թատրոնի համաշխարհային օրվա առթիվ, թատերարվեստի բնագավառում ներդրած զգալի ավանդի ու բարձր վարպետության համար Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի դերասան Արմեն Մարությանն ու Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի ռեժիսոր Անուշ Սարգսյանը պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով, իսկ Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի դերասանուհի Արաքսյա Մելիքյանը և Հենրիկ Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոնի դերասան Գեորգի Հովակիմյանը պարգևատրվել են «Էրեբունի-Երևան 2800»-ամյակի հուշամեդալով:

«Вы воспитываете наших будущих граждан, формируете их мировоззрение»: мэр Еревана
По случаю Международного дня театра мэр Еревана Грачья Саргсян принял группу театральных деятелей. Поздравив их с профессиональным праздником, мэр выразил им благодарность за преданную работу.
«Посредством своих постановок вы передаете зрителям не только любовь и тепло, но и воспитываете наших будущих граждан, формируете их мировоззрение. Хочу заверить вас, что община сделает все возможное, чтобы осуществлять новые программы и способствовать оживлению культурной жизни в столице»,-отметил мэр.
За значительный вклад в театральное искусство и высокое актерское мастерство актер Национального академического театра им. Габриела Сундукяна и режиссер Государственного театра музыкальной комедии им. Акопа Пароняна Ануш Саргсян удостоились Золотой медали мэра Еревана, а актриса Национального академического театра им. Г. Сундукяна Араксия Меликян и актер Театра киноактера им. Генриха Маляна Георгий Овакимян награждены памятной медалью «Эребуни-Ереван 2800».