Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի հոգաբարձուների խորհուրդն ամփոփել է 2017 թվականի աշխատանքները և հաստատել 2018թ. բյուջեն
27.12.2017
Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի տարեվերջյան նիստի ընթացքում, որը վարել է Երևանի քաղաքապետ, հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Տարոն Մարգարյանը, լսվել է 2017թ. հաշվետվությունն ու ներկայացվել 2018թ. բյուջեն:
Համալսարանի ռեկտոր Գագիկ Գալստյանը, ըստ ոլորտների մանրամասնելով կատարված աշխատանքները, հատկանշել է, որ հաշվետու տարում ընդլայնվել է համագործակցությունը միջազգային գիտակրթական կառույցների հետ: Բուհի ղեկավարն առանձնացրել է նաև համալսարանի և ուսանողների հաջողությունները՝ վստահեցնելով, որ բուհը շարունակելու է իր ծրագրերը՝ միտված որակյալ մասնագետների պատրաստմանը:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված բոլոր հարցերը միաձայն կողմ քվեարկությամբ արժանացել են խորհրդի անդամների հավանությանը՝ հաստատելով 2017թ. հաշվետվությունն ու 2018թ. բյուջեն:
Համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, գնահատելով իրականացված ծրագրերն ու ընդգծելով բուհի զարգացման համար դրանց կարևորությունը, շնորհակալություն է հայտնել կատարված աշխատանքի համար և, առիթն օգտագործելով, գալիք տոների առթիվ շնորհավորել համալսարանի աշխատակազմին և ուսանողներին՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ:
Գագիկ Գալստյանն իր հերթին պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ուսանողների անունից շնորհակալություն է հայտնել քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին՝ մշտական աջակցության պատրաստաամության և համալսարանի զարգացմանն ուղղված քաղաքականության խրախուսման համար:

Попечительский совет национального университета архитектуры и строительства Армении подвёл итоги 2017 года и утвердил бюджет на 2018 год
27.12.2017
В ходе заседания попечительского совета национального университета архитектуры и строительства Армении, которое вел председатель попечительского совета фонда, мэр Еревана Тарон Маргарян, были представлены отчёт работ за 2017 год и бюджет на 2018 год.
Ректор университета Гагик Галстян подробно представив проделанные работы отметил, что в 2017 году было расширено сотрудничество с международными научными и образовательными учреждениями. Ректор придал также важность достижениям университета и успехам студентов, заверив, что вуз продолжит свои программы, направленные на подготовку качественных специалистов.
Все вопросы повестки дня были единогласно одобрены членами попечительского совета. Были также утверждены отчет работ за 2017 год и бюджет на 2018 год.
Председатель попечительского совета фонда, мэр Еревана Тарон Маргарян оценив осуществленные программы и подчеркнув их важность в развитии вуза, выразил благодарность за проделанную работу, и, пользуясь случаем, поздравил персонал и студентов вуза с наступающими праздниками и пожелал им новых успехов и достижений.
В свою очередь ректор Гагик Галстян от имени профессорско-преподавательского состава и студентов поблагодарил Тарона Маргаряна за постоянное содействие и поощрение политики, направленной на развитие университета.