Չորրորդ կարգի վթարայնության շենքերում ապրող 57 ընտանիք վերաբնակեցվել է
«Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ին անհրաժեշտ են «Դ» կարգի վարորդական իրավունք ունեցող վարորդներ՝ շարժակազմերը համալրելու համար։ Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ նախորդ շաբաթվա ընթացքում աշխատանքի է ընդունվել 110 վարորդ, առկա է ևս 115 թափուր հաստիք:
Արցախի փողոցի 4-րդ նրբանցքի 10-րդ հանրակացարանային, 10/1 և մարզադահլիճի 4-րդ կարգի վթարայնության շենքերում ապրող 57 ընտանիք վերաբնակեցվել է՝ բնակարանների գնման վկայագրեր տրամադրելու և առկա բնակարանային ֆոնդից բնակարաններ տրամադրելու միջոցով: Հարկ է նշել, որ նշված շենքերում մնացել է 5 ընտանիք, որոնք չեն համաձայնել օրենքի համապատասխան պահանջներին և ներկայացրել են ոչ իրատեսական պահանջներ: Բազմաթիվ քննարկումներից հետո վերջիններիս տվյալները ներկայացվել են «Երևանի կառուցապատման ներդրումային» ԾԻԳ՝ նշված տարածքը որպես իրացման գոտի ճանաչելու նպատակով:
Նոր Նորքում գտնվող Տորք Անգեղի արձանի հարակից կանաչ գոտին կվերածվի բացառիկ զբոսավայրի: Ընթացքում է նախագծի երկրորդ փուլը. անցկացվել է արտաքին լուսավորություն, և կառուցվել է հեղեղատար համակարգ, այս պահին ընթանում է ջրամատակարարման և ջրահեռացման համակարգերի մոնտաժման գործընթացը:
2024թ. Երևանի սեփական եկամուտների հավաքման կատարողականը կազմել է 113.1%: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ սեփական եկամուտների աճը 21.4 մլրդ դրամ է:
Երևանի թիմը պատրաստ է Համահայկական ձմեռային 2-րդ խաղերին: Մարզիկներն այս օրերին ակտիվորեն մարզվում են:

Расселено 57 семей, проживающих в домах четвертой степени аварийности
ЗАО «Ереван Автобус» для пополнения подвижного состава требуются водители с водительскими правами категории «Д». В ходе очередного рабочего совещания сообщалось, что на прошлой неделе на работу было принято 110 водителей, есть еще 115 вакансий.
57 семей, проживающих в аварийных условиях в здании общежития, спортивном зале и здании 10/1 по адресу 4-й переулок улицы Арцаха, были расселены путем выдачи сертификатов на приобретние квартир и предоставления квартир из имеющегося жилого фонда. Следует отметить, что в указанных домах осталось 5 семей, которые отказались от переселения на тех же условиях. Они не согласились с соответствующими требованиями закона и предъявили нереальные требования. После долгих обсуждений данные этих семей были переданы в агенство по реализации проектов по инвестиционной застройке Еревана, с целью признания данного участка зоной, подлежащей застройке.
Зеленая зона, прилегающая к скульптуре Торка Ангеха в районе Нор Норк, станет сквером для прогулок. В настоящее время осуществляется второй этап проекта: проведено наружное освещение и сооружена дренажная система, в данный момент ведется монтаж систем водоснабжения и водоотведения.
В 2024 г. исполняемость сбора собственных доходов Еревана по сравнению с аналогичным периодом прошлого года составила 113,1%, рост собственных доходов составил 21,4 млрд драмов.