«Բժիշկ լինելը առաջին հերթին առաքելություն է». Երևանի քաղաքապետի պարգևներ՝ բուժաշխատողներին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Բուժաշխատողի օրվա առթիվ հյուրընկալել է առողջապահության ոլորտի ներկայացուցիչներին: Շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ՝ քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել նրանց անձնվեր աշխատանքի և կարևոր առաքելության համար:
«Բժիշկ լինելը առաջին հերթին առաքելություն է, ինչը հսկայական աշխատանք և նվիրում, բարձր պատասխանատվություն, հոգատարություն և հզոր ուժ է պահանջում: Կյանքեր փրկելը հնարավոր է դառնում միայն քրտնաջան և անձնվեր աշխատանքի շնորհիվ, ինչի համար հաճախ լուռ, բայց գրեթե միշտ շնորհակալ են լինում: Առողջությունը մարդու ամենամեծ հարստությունն է, և ձեր շնորհիվ է, որ կարողանում ենք պահպանել այն»,- նշել է Տիգրան Ավինյանը:
Երևանի առողջապահության ոլորտում ներդրած նշանակալի ավանդի և բարեխիղճ գործունեության համար՝ համայնքային բուժհաստատությունների մի շարք բժիշկներ արժանացել են «Երևան քաղաքի պատվավոր բժիշկ» կոչման, պարգևատրվել Էրեբունի-Երևան 2800-ամյակի հուշամեդալով, պատվոգրերով ու շնորհակալագրերով:

«Быть врачом – это прежде всего миссия»: награды мэра Еревана медицинским работникам
Мэр Еревана Тигран Авинян принял представителей сферы здравоохранения по случаю Дня медицинского работника. Поздравляя присутствующих с профессиональным праздником, мэр поблагодарил их за самоотверженный труд и важную миссию.
«Быть врачом – это прежде всего миссия, которая требует большого труда и самоотдачи, высокой ответственности, внимательности и больших сил. Спасение жизней возможно только благодаря упорному и самоотверженному труду, который всегда принимается с благодарностью, хотя зачастую и молчаливо. Здоровье - самое большое богатство человека, и именно благодаря вам мы можем его сохранить», - сказал Тигран Авинян.
За значительный вклад в сферу здравоохранения Еревана и добросовестную деятельность ряд врачей общественных медицинских учреждений удостоены звания «Почетный врач города Еревана», памятной медали «2800-летия Эребуни-Еревана», почетных и благодарственных грамот.