Այցելություն Չինաստան՝ «Խելացի քաղաք» ծրագրի լուծումներին ծանոթանալու նպատակով
Սեպտեմբերի 10-16-ը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Հանգժու քաղաք էր մեկնել ՀՀ մի շարք պետական կառույցների ներկայացուցիչներից բաղկացած պաշտոնական պատվիրակությունը, որի կազմում էր նաև Երևանի քաղաքապետարանի «Երևան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ-ի տնօրեն Սարգիս Մանուկյանը: Այցելության նպատակն էր ծանոթանալ Dahua Technologies ընկերության կողմից մշակված «Խելացի քաղաք» ժամանակակից լուծումներին:
Հայաստանից ժամանած հյուրերը եղել են ընկերության արտադրամասում, ընկերության կողմից ստեղծված համակարգերով գործող քաղաքային կառավարման կենտրոններում, ծանոթացել դրանց աշխատանքի սկզբունքներին և արդյունավետությանը:
Չինական կողմի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համագործակցել «Խելացի քաղաք» ծրագրի որոշակի ուղություններով Երևանում պիլոտային ծրագրեր իրականացնելու ուղղությամբ:

Визит в Китай с целью ознакомления с решениями программы Smart City
С 10-го по 16-е сентября официальная делегация представителей ряда государственных структур РА находилась в городе Хангжу Китайской Народной республики. В составе делегации находился также директор ЗАО «Центр технологий управления города Ереван» Саргис Манукян. Цель визита –познакомиться с современными решениями концепции «Умный город» (Smart City), разработанными компанией Dahua Technologies.
Представители армянской делегации посетили производственное подразделение компании, центры городского управления, в которых функционируют системы, созданные компанией, а также познакомились с принципами и эффективностью их работы.
С китайской стороной было достигнуто соглашение о реализации пилотных проектов в Ереване по определенным направлениям программы «Умный город».