Այսօրվանից բոլոր ավտոբուսներում և միկրոավտոբուսներում հնարավոր է վճարում իրականացնել նաև բանկային քարտերով
Դեկտեմբերի 2-ից բոլոր ավտոբուսներում և միկրոավտոբուսներում հնարավոր է վճարել ՀՀ բանկերի կողմից թողարկված բանկային քարտերով: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ առաջիկայում վճարելու այս հնարավորությունը կգործի նաև մետրոպոլիտենում:
Այսօրվանից գործի կդրվեն համայնքի կողմից ձեռք բերված 15 նոր տրոլեյբուսները: 171 նոր ավտոբուսներն էլ երթուղի դուրս կգան 2025թ. հունվարի 1-ից:
Հաջորդ տարի քայլեր կձեռնարկվեն նաև տրանսպորտի կառավարման կենտրոն ստեղծելու նպատակով: Այս գործում Երևանին կաջակցեն Լոս Անջելեսի տրանսպորտի դեպարտամենտի գործընկերները: Կենտրոնն, ի դեպ, հնարավորություն կտա կառավարել տրանսպորտային բոլոր միջոցների շարժը քաղաքում, կարգավորել երթևեկությունն ըստ հոսքերի:
Դեկտեմբերի 8-ին՝ ժամը 20։00-ին, կվառվեն հանրապետության գլխավոր տոնածառի լույսերը: Սուրբծննդյան տոնավաճառում, ի դեպ, տոն օրերին կլինեն համերգային ծրագրեր:

С сегодняшнего дня во всех автобусах и микроавтобусах можно оплачивать проезд банковскими картами
Со 2-го декабря во всех автобусах и микроавтобусах можно будет расплачиваться банковскими картами, выпущенными банками РА. В ходе очередного рабочего совещания было доложено, что скоро этот способ оплаты будет доступен и в метрополитене.
С сегодняшнего дня будут введены в эксплуатацию 15 новых троллейбусов. 171 новый автобус, приобретенный общиной, будет выведен на маршруты с 1 января.
В следующем году будут предприняты шаги по созданию центра управления транспортом. В этом деле Еревану будут оказывать поддержку партнеры из Департамента транспорта Лос-Анджелеса. Центр сделает возможным управление движением всех транспортных средств в городе, регулирование дорожного движения в зависимости от потоков.
8 декабря в 20:00 зажгутся огни главной елки республики. На рождественской ярмарке в праздничные дни будут проходить концерты.