Երևանյան շուրջ 250 կամուրջներ ու կամրջային կառուցվածքներ գույքագրվել են: Երևանի քաղաքապետարանի կողմից առաջին անգամ իրականացվող այս գործընթացը հնարավորություն է տվել կամրջային յուրաքանչյուր կառուցվածքի վերաբերյալ ունենալ անձնագիր, որը ներառում է ամփոփ տեղեկատվություն առկա վիճակի մասին: Վերը նշվածը հնարավորություն կտա ըստ ռիսկայնության ու առաջնահերթության նախաձեռնել կամուրջների ու կամրջային այլ կառուցվածքների  վերակառուցման ու հիմնանորոգման գործընթաց:
Վերջին երեք ու կես տարվա ընթացքում շուրջ 60 հա-ով ավելացել են Երևանի կանաչ տարածքները, ինչը ծավալներով ավելին է, քան դրան նախորդած 22 տարիների ընթացքում ստեղծված կանաչ տարածքը: Այս պահին այդ ցուցանիշը 910 հա է, որը ԽՍՀՄ լավագույն տարիների ցուցանիշն է. Երևանն ամբողջությամբ վերականգնել է կորցրած կանաչ տարածքները։
Էրեբունի վարչական շրջանի Արին-Բերդի և Արցախի  փողոցների խաչմերուկը Արին-Բերդի փողոցի 5-րդ նրբանցքի խաչմերուկին միացնող ճանապարհահատվածի հիմնանորոգման նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի փաթեթը պատրաստ է: Առկա է փորձաքննության դրական եզրակացություն: Ճանապարհահատվածի հիմնանորոգումը ներառվել է 2026թ. գնումների պլանում: Հայտերի բացման օրը կհրապարակվի հաջորդ շաբաթ:
2026թ. ընթացքում ևս Երևանում կշարունակվի թուջե ձուլվածքով քառաթև և  հնգաթև ուղեցույց-ցուցանակների և թուջե ձուլվածքով փողոցների անվանումների ու շենքերի համարակալման ցուցանակների տեղադրումը: Նախաձեռնվել է գնման գործընթաց. մրցույթում հաղթող ճանաչված կազմակերպության հետ այս շաբաթ կկնքվի համաձայնագիր և կտրվի ցուցանակների պատվերը:
GIS աշխարհագրական տեղեկատվական համակարգում արդեն իսկ առկա են ևս երկու կարևոր հարթակներ: Դրանք առաջիկայում հասանելի կլինեն նաև բնակիչներին:
Առաջին հարթակում Երևանի եռաչափ քարտեզի վրա տեղակապված 4-րդ ռիսկայնության աստիճանի գործող քաղաքաշինական ծրագրերն են՝ եռաչափ մոդելների տեղակապմամբ, ինչպես նաև տվյալ ծրագրին առնչվող հիմնական տեղեկատվությամբ  (անկախ այ բանից, թե տվյալ ծրագրերը կառուցման որ փուլում են): Հանրության համար տվյալ հարթակը կծառայի որպես բաց տեղեկատվություն՝ գործող և նախատեսվող կառուցապատումների վերաբերյալ:
Երկրորդ հարթակում կառուցապատողներին ներկայացվելու են քաղաքաշինական ներդրումային խոշոր առաջարկներ:
Ձնամաքրման աշխատանքներից հետո ԵԱՍՄ համայնքային հիմնարկը շարունակում է մայրաքաղաքի փողոցների մաքրումը կուտակված աղ ու ավազից: Գործընթացն իրականացվում է վարչական շրջան  առ վարչական շրջան:
Մայրաքաղաքի փողոցներում առաջացած փոսերը վերացնելու նպատակով այս պահին տրվում են տեղային լուծումներ. առաջիկա օրերին կմեկնարկի փոսային նորոգման ընթացիկ տարվա հիմնական ու լայնածավալ ծրագիրը՝ 200 հազար քմ ծավալով:
Երևանի մետրոպոլիտենի 10 կայարաններում հիմնովին փոխարինվել են մուտքի և ելքի դռները, որոնք հարմարեցված են նաև հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող անձանց համար:

В Ереване проведена инвентаризация около 250 мостов и мостовых сооружений. Впервые реализованная мэрией инициатива позволила составить паспорт каждого объекта с общей информацией о его текущем состоянии. Полученные данные станут основой для планирования реконструкции и капитального ремонта мостов с учетом степени риска и приоритетности работ.
За последние три с половиной года площадь зеленых зон в Ереване увеличилась примерно на 60 гектаров, что превышает объем зеленых насаждений, созданных за предыдущие 22 года. На сегодняшний день общая площадь зеленых территорий составляет 910 гектаров — беспрецедентный показатель для столицы со времен СССР. Ереван полностью восстановил утраченные зеленые зоны.
Готов пакет проектно-сметной документации на капитальный ремонт участка дороги, соединяющего перекресток улиц Арин-Берд и Арцаха в административном районе Эребуни с перекрестком 5-го переулка улицы Арин-Берд. Экспертиза проекта получила положительное заключение. Работы включены в план государственных закупок на 2026 год. О начале приема заявок будет объявлено на следующей неделе.
В течение 2026 года в Ереване продолжится установка чугунных указателей с четырьмя и пятью креплениями, а также чугунных табличек с названиями улиц и номерами зданий. На текущей неделе будет завершен процесс закупок: планируется подписание соглашения с победителем конкурса и размещение заказа на установку указателей.
В системе ГИС уже запущены две новые платформы, которые в ближайшее время станут доступны жителям Еревана.
На первой платформе на трёхмерной карте города Еревана отображены градостроительные проекты 4-го уровня риска с геопривязкой 3D-моделей объектов, независимо от стадии строительства. Платформа станет открытым источником информации для общественности о текущих и планируемых градостроительных проектах столицы.
Вторая платформа предназначена для застройщиков и содержит инвестиционные предложения по развитию городских территорий.
После завершения работ по уборке снега компания «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана» приступила к очистке улиц от остатков соли и песка. Работы ведутся во всех административных районах города.
В настоящее время разрабатываются локальные решения для устранения дефектов дорожного покрытия. В ближайшие дни начнется масштабная программа ямочного ремонта, которая охватит около 200 тысяч квадратных метров дорог.
На 10 станциях Ереванского метрополитена полностью заменены входные и выходные двери. Теперь они адаптированы для людей с ограниченной подвижностью.