Մեծ թափով շարունակվում է Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության նոր մարզադպրոցի շինարարությունը: Մարզահամալիրի 6 մասնաշենքերում ավարտվել են 1-ին հարկի պատերի ամրանավորման և բետոնացման աշխատանքները, իսկ 1-ին, 2-րդ, 3-րդ մարզադահլիճային մասնաշենքերի երկաթբետոնե կոնստրուկցիաների պատրաստումը 0-ից բարձր նիշում կատարված է միջինը 70-80 տոկոսով։ Միջազգային չափանիշներով կառուցվող կենտրոնում հարմարավետ պայմաններ կապահովվեն շուրջ 300 պատանի և երիտասարդ մարզիկների համար: Նոր համալիրը նաև կհյուրընկալի 2027թ. Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվելիք մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնությունը՝ լիարժեք ենթակառուցվածքային պատրաստվածությամբ։
Նորագավիթի 1-ին փողոց-Արտաշատի խճուղի խաչմերուկում նախատեսվում է ուղեանցի (էստակադայի) կառուցումը: Շինարարության մրցույթը հայտարարվել է, բացումը նախատեսվում է մարտի 30-ին։ Հաշվի առնելով խաչմերուկում տրանսպորտային հոսքի խտությունը՝ նախագծի իրագործումը հնարավորություն կտա առանձնացնել տրանսպորտային հոսքը տարբեր մակարդակներով, ինչի շնորհիվ կնվազեն խցանումները, ճանապարհատրանսպորտային պատահարները, կապահովվի անվտանգ երթևեկություն, ինչպես նաև՝ հետիոտնի անվտանգ տեղաշարժը:
«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի հարակից տարածքում մետրոյի նոր կայարան կառուցելու նպատակով կայացել է ներդրումային ծրագրի տեխնիկատնտեսական ուսումնասիրության մրցույթը: Այս շաբաթ կկնքվի պայմանագիր հաղթող ընկերության (կոնսորցիումի) հետ, այնուհետև կապահովվի ֆինանսական միջոցների հատկացման գործընթացը, որից հետո փաստացի աշխատանքները կարող են մեկնարկել։ Աշխատանքի իրականացման համար հատկացված է 120 օրացուցային օր։
Երևանում դիտարկվում է Ուլնեցի-Ռուբինյանց-Աճառյան երկաթգծի ծրագրով նոր ճանապարհի կառուցման հնարավորությունը: Այն այլընտրանք կլինի Աճառյան-Մյասնիկյան ճանապարհահատվածների համար՝ բեռնաթափելով երթևեկությունը: Տեխնիկատնտեսական ուսումնասիրությունն ավարտված է, և դրա արդյունքներով որոշումներ կկայացվեն ներդրումային ծրագրի վերաբերյալ։
Մետրոյի «Աջափնյակ» կայարանի շինարարությանը նախապատրաստվելուն  զուգահեռ՝ քննարկվում է նաև 48 նոր վագոն ձեռք բերելու, դեպոն ու մի շարք այլ ենթակառուցվածքներ արդիականացնելու ծրագիրը:

Строительство новой спортивной школы гимнастики имени Альберта Азаряна активно продолжается. В шести корпусах завершены работы по армированию и бетонированию стен первого этажа. Кроме того, сборные железобетонные конструкции спортзалов в корпусах 1, 2 и 3 (выше нулевой отметки) готовы на 70–80%. В центре, который возводится в соответствии с международными стандартами, будут созданы комфортные условия примерно для 300 юных спортсменов. Новый комплекс также примет чемпионат Европы по гимнастике 2027 года, который впервые пройдет в Армении, и к этому времени будет полностью готов с точки зрения инфраструктуры.
На пересечении 1-й улицы Норагавита и шоссе Арташата планируется строительство эстакады. Тендер уже объявлен, 30 марта начнется прием заявок. Сейчас перекресток сильно перегружен, поэтому проект позволит разделить транспортные потоки по разным уровням. Это избавит водителей от пробок, снизит число дорожно-транспортных происшествий и сделает передвижение пешеходов безопаснее.
Состоялся тендер на разработку технико-экономического обоснования (ТЭО) строительства новой станции метро у торгового центра «Сурмалу». На этой неделе будет подписан контракт с компанией-победителем (консорциум), после чего будет обеспечено финансирование проекта. К строительству можно будет приступить сразу после этого этапа. Срок выполнения работ — 120 календарных дней.
В Ереване рассматривается возможность строительства новой дороги в рамках проекта железной дороги Улнеци-Рубинянц-Ачарян. Она станет альтернативой для участков дороги Ачарян–Мясникян, что позволит разгрузить транспортный поток. Разработка технико-экономического обоснования завершена, и по результатам ТЭО будут приняты решения о реализации инвестиционного проекта.
Одновременно с подготовкой к строительству станции метро «Ачапняк» обсуждается приобретение 48 новых вагонов, модернизация депо и обновление других объектов городской инфраструктуры.