Այս համագործակցությունն անհաղթելի է. Փարիզի փոխքաղաքապետ Անուշ Թորանյանը հյուրընկալել է երևանյան պատվիրակության անդամներին
18.05.2024
Փարիզի փոխքաղաքապետ Անուշ Թորանյանը հյուրընկալել է Երևանի փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանին և պատվիրակության կազմում գտնվող Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանին, «Հանրապետություն» խմբակցության ղեկավար Անի Խաչատրյանին, «Հանրային ձայն» խմբակցության ղեկավար Վահան Ավագյանին ու «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության քարտուղար Իզաբելլա Աբգարյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Փարիզի փոխքաղաքապետն ընդգծել է, որ երկու մայրաքաղաքները չափազանց սերտ են, ինչի արդյունքում էլ արդեն իսկ կան շատ կարևոր ծրագրեր, որոնք դարձել են իրականություն: Անուշ Թորանյանը նաև նշել է, որ Երևանի և Փարիզի համագործակցությունը ոչ միայն մշտական է, այլև անհաղթելի:
Մեծապես կարևորելով համագործակցության խորացումը ֆրանսիական գործընկեր քաղաքների և ռեգիոնների հետ՝ Երևանի փոխքաղաքապետն ընդգծել է, որ այդ համատեքստում Փարիզն առանձնակի նշանակություն ունի: Լևոն Հովհաննիսյանը նշել է, որ Փարիզը բոլոր ժամանակներում ցույց է տվել համամարդկային բարձր արժեքներին իր հավատարմությունը:
Հանդիպման շրջանակում Երևանի ավագանու անդամներն իրենց հերթին կարևորել են նաև երկու մայրաքաղաքների ավագանիների միջև գործակցության հաստատումը, ինչն իր հերթին կնպաստի քաղաքի օրենսդիր մարմնի ինստիտուտի կայացմանը:

Это сотрудничество непобедимо: заместитель мэра Парижа Ануш Торанян приняла делегацию Еревана
Заместитель мэра Парижа Ануш Торанян приняла заместителя мэра Еревана Левона Оганнисяна и руководителей фракций Совета старейшин Еревана – руководителя фракции «Гражданский договор» Армена Галджяна, руководителя фракции «Республика» Ани Хачатрян, руководителя фракции «Общественный голос» Ваана Авагяна и руководителя фракции «Национальный прогресс» Изабеллу Абгарян.
Приветствуя гостей, вице-мэр Парижа подчеркнула тесные связи между двумя столицами, благодаря чему были реализованы многочисленные важные программы. Ануш Торанян также отметила, что сотрудничество между Ереваном и Парижем не только постоянно, но и непобедимо.
Подчеркнув важность расширения сотрудничества с французскими городами-партнерами и регионами, заместитель мэра Еревана отметил, что в этом плане Париж имеет особое значение. Левон Оганнисян подчеркнул также, что во все времена Париж доказывал свою приверженность общечеловеческим ценностям.
В ходе встречи члены Совета старейшин Еревана подчеркнули важность установления сотрудничества между советами старейшин двух столиц, что будет способствовать становлению института законодательного органа города.