Ավան վարչական շրջանի մինչև 14 տարեկանների Ֆուտբոլի թիմը դպրոցական գավաթի հանրապետական փուլում զբաղեցրել է 2-րդ տեղը
12.12.2024
Կայացել է 2024թ․ ՀՖՖ Ֆուտբոլի դպրոցական գավաթի հանրապետական փուլի եզրափակիչը՝ մինչև 14 տարեկանների խմբում։ Երևանը առաջին անգամ էր մասնակցում հանրապետական փուլի եզրափակչին։ Երևանյան փուլում Մ14 խմբում չեմպիոն դարձած Ավանի 177 դպրոցի աշակերտները մրցել են Վայոց Ձորի մարզի Վայքի միջնակարգ դպրոցի աշակերտների հետ։ Լարված և դիտարժան պայքարն ավարտվել է վայքեցի դպրոցական ֆուտբոլիստների հաղթանակով՝ 2-1 հաշվով։ Պատվավոր երկրորդ տեղի մեդալները և պատվոգրերը Երևանի թիմին հանձնել է քաղաքապետարանի սպրոտի և երիտասարդության հարցերի վարչության պետ Արսեն Մակվեցյանը, իսկ չեմպիոնական գավաթը հանձնել է ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը։

Сборная по футболу до 14 лет административного района Аван заняла 2-е место на национальном этапе школьного кубка
Состоялся финал национального этапа Кубка ФФА по футболу среди юношей до 14 лет. Ереван впервые принял участие в финале республиканского этапа. На ереванском этапе учащиеся школы №177административного района Аван, ставшие чемпионами в группе до 14 лет, соревновались с учащимися средней школыгорода Вайк марза Вайоц Дзор. Напряженная и зрелищная битва завершилась победой футболистов школы Вайка со счетом 2-1. Начальник управления спорта и молодежи мэрии Арсен Маквецян вручил медали и сертификаты ереванской команде, занявшей почетное второе место, а кубок чемпионам вручил президент ФФА Армен Меликбекян.