Ավագանու որոշումներով Երևանի ծննդյան օրվա առթիվ բնակարաններ կստանան Ռուբեն Մաթևոսյանը, Ռուդոլֆ Ղևոնդյանը և Սևակ Ավետիսյանը
Հոկտեմբերի 11-ին գումարված Երևանի ավագանու արտահերթ նիստում, որը վարել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Երևան քաղաքի 2799-րդ տարեդարձի առթիվ ավագանին քննարկել և հաստատել է ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ, Մովսես Խորենացու մեդալակիր, Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոցի շքանշանակիր, Երևանի պատվավոր քաղաքացի, պատվո շքանշանակիր Ռուբեն Մաթևոսյանին անհատույց սեփականության իրավունքով բնակարան տրամադրելու մասին որոշման նախագիծը:
Երևանի ավագանու մեկ այլ որոշմամբ, Երևան քաղաքի 2799-րդ տարեդարձի առթիվ, անհատույց սեփականության իրավունքով բնակարան կտրամադրվի կինոյի և թատրոնի դերասան, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստ Ռուդոլֆ Ղևոնդյանին:
Երևան քաղաքի հիմնադրման 2799-րդ տարեդարձի առթիվ, Երևանի Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի առաջատար մենապարող, Մովսես Խորենացի մեդալակիր, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստ Սևակ Ավետիսյանին անհատույց սեփականության իրավունքով բնակարան տրամադրելու մասին որոշման նախագիծը ևս քննարկվել և հաստատվել է Երևանի ավագանու կողմից:

Решениями Совета старейшин Еревана, по случаю дня рождения Еревана Рубен Матевосян, Рудольф Гевондян и Севак Аветисян получат квартиры
11.10.2017
В ходе внеочередного заседания, созванного 11-го октября, которое вел мэр Тарон Маргарян, по случаю 2799-летия города Ереван, Совет старейшин Еревана обсудил и утвердил проект решения о предоставлении квартиры с правом на безвозмездное пользование народному артисту Армянской ССР, обладателю медали Мовсес Хоренаци, ордена Святого Месропа Маштоца, ордена Почёта, Почетному гражданину Еревана Рубену Матевосяу.
Другим решением Совета старейшин Еревана, по случаю 2799-летия города Ереван, квартира с правом на безвозмездное пользование будет предоставлена также актеру театра и кино, заслуженному артисту РА Рудольфу Гевондяну.
По случаю 2799-летия города Ереван, Совет старейшин Еревана обсудил и утвердил проект решения о предоставлении квартиры с правом на безвозмездное пользование ведущему солисту Национального академического театра оперы и балета Армении имени Ал. Спендиаряна, обладателю медали Мовсеса Хоренаци, заслуженному артисту РА Севаку Аветисяну.