Ավագանու որոշմամբ սահմանված նոր չափորոշիչներ՝ շինհրապարակների կահավորման համար
Երևանի քաղաքապետարանում հրավիրված հանդիպման ընթացքում վարչական շրջանների և կենսաապահովման ոլորտում գործունեություն իրականացնող կառույցների ներկայացուցիչների հետ քննարկվել են շինարարության թույլտվությամբ կատարվող քանդման և վերականգման աշխատանքների պարտադիր նորմերը:
«Շինհրապարակի ողջ տարածքում՝ տեսանելի վայրերում պետք է տեղադրել կատարվող աշխատանքների մասին իրազեկող ցուցատախտակներ: Քանդվող տարածքի բոլոր կողմերի երկայնքով ստեղծել արգելափակող գոտի՝ օգտագործելով մետաղական ճաղավանդակներից պատրաստված առնվազն 1.5 մետր բարձրությամբ ժամանակավոր պատնեշներ՝ լուսանդրադարձիչ նյութերով և լուսատու սարքերով: Այսուհետ պարտադիր է նաև ասֆալտի կտրվածքի ամբողջ պարագծով իրականացնել բիտումապոլիմերային մածիկի տեղադրում»,-նշել է կոմունալ տնտեսության վարչության պետը:
Արսեն Կարոյանը նաև ընդգծել է, որ բոլոր դեպքերում անհրաժեշտ է խստագույնս պահել սահմանված նորմերը՝ վարչական տույժերից և աշխատանքների կասեցումից խուսափելու նպատակով:

Новые стандарты организации строительных площадок, установленные решением Совета старейшин
В ходе встречи, состоявшейся в мэрии Еревана с представителями административных районов и структур, действующих в сфере жизнеобеспечения, были обсуждены обязательные нормы работ по сносу и реконструкции, проводимых при наличии разрешения на строительство.
«На всей территории строительной площадки на видимых местах должны быть размещены доски объявлений, информирующие о выполняемых работах.  По всему периметру стройплощадки должны быть установлены временные ограждения из металлических прутьев высотой не менее 1,5 м, со светоотражающим покрытием и осветительными приборами. Отныне по всему периметру разреза асфальта обязательна укладка битумно-полимерной мастики", - отметил начальник коммунального ведомства.
Арсен Кароян также подчеркнул, что во всех случаях необходимо строго следовать установленным нормам во избежание административных наказаний и приостановления работ.