Աշխարհահռչակ Պլասիդո Դոմինգոն՝ երևանյան բեմում
Պլասիդո Դոմինգոն «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ՝ Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ ելույթ ունեցավ երևանցիների և Երևանի հյուրերի համար:
Աշխարհահռչակ երաժիշտը Հայաստանում երկրորդ անգամ էր, վստահեցնում է, որ հայ հանդիսատեսն իր համար յուրահատուկ էներգիա ունի: Անվանի գործչին Հայաստան էր բերել  Երևանյան 16-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնը:
«Operalia 2022» համաշխարհային մրցույթի («Operalia 2022 World Opera Competition») առաջին մրցանակակիր Ջուլիանա Գրիգորյանի հետ երևանյան բեմում ելույթ ունեցող արտիստը համերգը եզրափակեց Երևանի՝ «Էրեբունի-Երևան» օրհներգով:
Ավելի վաղ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը օպերային արվեստի մեծանուն ներկայացուցչին՝ Պլասիդո Դոմինգոյին պարգևատրել էր Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով:

Звезда оперного искусства Пласидо Доминго - на ереванской сцене
Пласидо Доминго выступил перед ереванцами и гостями Еревана с Национальным филармоническим оркестром Армении под руководством Эдуарда Топчяна в концертном зале «Арам Хачатрян».
Всемирно известный музыкант был в Армении во второй раз, он уверяет, что армянский зритель обладает для него уникальной энергетикой. В Армению известного артиста привел 16-й Ереванский международный музыкальный фестиваль.
Артист, выступивший на ереванской сцене вместе с лауреатом первой премии Международного конкурса оперных певцов «Опералия 2022» Юлианой Григорян, завершил концерт государственным гимном Еревана «Эребуни-Ереван».
Ранее мэр Еревана Тигран Авинян наградил выдающегося представителя оперного искусства Пласидо Доминго Золотой медалью мэра Еревана.