«Արտիստը՝ դպրոցին». պատանիների հետ բեմում Նարեկ Հախնազարյանն էր
«Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի ունեցավ «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրով  կազմակերպված եզրափակիչ գալահամերգը: Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության երաժշտական և արվեստի դպրոցների սաների  հետ բեմում էր անվանի թավջութակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Նարեկ Հախնազարյանը:
Հախնազարյանը դասերն անցկացրել է 2025 թվականի փետրվար-մարտ ամիսներին և  պատանի երաժիշտներին փոխանցել իր փորձն ու գիտելիքները: Համերգին մասնակցեցին պատանի թավջութակահարներ, ովքեր, վարպետության դասերի շնորհիվ ձեռք բերեցին նոր հմտություններ: Նախագիծը նպատակ ունի բարելավել մշակութային կրթությունը, բացահայտել տաղանդավոր երեխաներին և աջակցել նրանց մասնագիտական վերելքին: «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրի հաջորդ շրջափուլը կկայանա 2025թ. աշնանը:
«Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագիրը  մեկնարկել է 2023թ.: Վարպետության դասերով հանդես են եկել նաև դաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանը և օպերային երգիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Բարսեղ Թումանյանը:

«Артист - школe»: на сцене вместе с юными музыкантами выступил Нарек Ахназарян
В концертном зале «Арам Хачатрян» состоялся заключительный гала-концерт проекта «Артист-школе». На сцене с учениками муниципальных музыкальных и художественных школ Еревана выступил знаменитый виолончелист, Заслуженный артист Армении Нарек Ахназарян.
Ахназарян проводил мастер-классы в феврале-марте 2025 года, передавая свой опыт и знания юным музыкантам. В концерте участвовали молодые виолончелисты, которые благодаря мастер-классам приобрели новые навыки. Цель проекта — повышение культурного образования, выявление талантливых детей и поддержка их профессионального роста. Следующий этап программы «Артист - школе» состоится осенью 2025 года.
Проект «Артист - щколе» был запущен в 2023 году. Мастер-классы также проводили пианист, Заслуженный артист Армении Айк Меликян и оперный певец, Народный артист Армении Барсег Туманян.