Արշակունյաց առողջության կենտրոնում հեպատիտ ց-ի 234 վարակակիր է բուժվել
Հեպատիտի դեմ պայքարի համաշխարհային օրվա կապակցությամբ Երևանի Արշակունյաց առողջության կենտրոնի բակում ծաղիկներ և ծառ է տնկվել:   Երևանի քաղաքապետարանի և «Բժիշկեր՝ առանց սահմանների» միջազգային բժշկական մարդասիրական կազմակերպության համատեղ ջանքերով  2024 թվականի ապրիլից կենտրոնում 589 վարակակիր է բուժում սկսել, որոնցից 234-ը արդեն լիարժեքորեն բուժված է, իսկ մյուսները դեռևս ընթացիկ հսկման փուլում են:
«Բուժառու և բուժաշխատող. համագործակցություն՝ հանուն առողջության» խորագրով միջոցառումն անցկացնելու նպատակը բուժառուներին ու բուժաշխատողներին համախմբելն է, այսպիսով ցույց տալով, որ առողջ ու բարեկեցիկ հասարակություն կարող ենք ունենալ միայն համատեղ ջանքերի և փոխադարձ խնամքի շնորհիվ:

В центре здоровья «Аршакуняц» прошли лечение 234 носителя гепатита С
По случаю Всемирного дня борьбы с гепатитом во дворе медицинского центра «Аршакуняц» в Ереване были посажены цветы и дерево. Благодаря совместным усилиям мэрии Еревана и международной медицинской гуманитарной организации «Врачи без границ» с апреля 2024 года в центре начало лечение 589 инфицированных пациентов, из которых 234 уже полностью вылечились, остальные пока находятся на стадии наблюдения. .
Целью проведения мероприятия под названием «Пациент и медицинский работник: Сотрудничество во имя здоровья» является объединение медицинских пациентов и медицинских работников, тем самым показывая, что только благодаря совместным усилиям и взаимной заботе мы можем иметь здоровое и процветающее общество.