Անվտանգ, հասանելի ու հարմարավետ. Երևանի տրանսպորտային համակարգը բարեփոխվում է
Երևանյան հանրային տրանսպորտում հիմա ուղևորներին վճարելու երեք տարբերակ է առաջարկվում` QR code-ով տոմսեր, 100 դրամանոց մետաղադրամ և արդեն նաև՝ բանկային քարտեր:
Հունվարի 1-ից միասնական տոմսային համակարգին անցում կատարելը երևանցիների համար ոչ միշտ է հասկանալի և ընդունելի, որոշակի ընդվզումներ կան:
Քաղաքացիները շատ հարցեր ու մտահոգություններ ունեն, սակայն Երևանի քաղաքապետարանը դրանք անպատասխան չի թողնում: Հանրային փոխադրամիջոցներից օգտվող  շուրջ 550 հազար քաղաքացի ուղեվարձի արտոնություններ կստանա, իսկ մի շարք այլ խմբեր անվճար կերթևեկեն։
Տրանսպորտային համակարգում վճարման բարեփոխումներին զուգահեռ ավելանում է նաև շարժակազմերի թիվը, երևանցիներն արդեն օգտվում են 15 նոր տրոլեյբուսից, պլանավորման փուլում է նաև 171 ավտոբուսի երթուղիներ դուրս գալը:

Безопасно, доступно и удобно: транспортная система Еревана в процессе реформирования
В общественном транспорте Еревана теперь пассажирам предлагается три способа оплаты: билеты с QR-кодом, монеты номиналом 100 драмов и банковские карты. Переход на единую билетную систему с 1 января не всегда ясен и приемлем для жителей Еревана, отмечаются случаи выражения несогласия.
У горожан возникают вопросы и обеспокоенность, но мэрия Еревана старается предоставлять соответствующие пояснения. Около 550 тысяч граждан, пользующихся общественным транспортом, получат скидки на проезд, а несколько других групп будут ездить бесплатно. Вместе с реформами оплаты проезда увеличивается и количество транспортных средств. Жители Еревана уже пользуются 15 новыми троллейбусами, а в планах выпустить на маршруты еще 171 автобус.
Безопасно, доступно и удобно: к 2025 году Ереван получит значительно улучшенную транспортную систему.