Անցկացվել է Հայաստանի պարասպորտի 20-րդ հանրապետական փառատոնը
Երևանի օլիմպիական հերթափոխի մարզական քոլեջում հուլիսի 23-24-ը անցկացվել է Հայաստանի պարասպորտի 20-րդ հանրապետական փառատոնը: Միջոցառումը Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ էր՝ ՄԱԿ-ի փախստականների գերագույն հանձնակատարի գրասենյակի, Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան և Երևան քաղաքի օլիմպիական հերթափոխի մարզական քոլեջի հետ համատեղ:
Հայաստանի տարբեր մարզերից ժամանած շուրջ 120 մարզիկներ են պայքարել չեմպիոնի տիտղոսը նվաճելու համար։ Մրցումներն անցկացվել են անվասայլակով բասկետբոլ, սայլակավազք, շախմատ, բոչիա, ծանրամարտ, սեղանի թենիս և շոու դաուն մարզաձևերում։ Մրցանակակիրների թվում էին նաև ԼՂՀ- ից տեղահանված անձինք: Հաղթողներն արժանացել են դրամական պարգևների: Նախաձեռնությունը մեծ խթան կհանդիսանա, որ միջոցառման մասնակիցները շարունակեն զբաղվել սպորտով և էլ ավելի մեծ նվաճումների ձգտեն:

Состоялся ХХ  Республиканский  фестиваль параспорта Армении
23-24 июля в Ереванском спортивном колледже олимпийского резерва  прошел XX Республиканский фестиваль параспорта Армении. Мероприятие прошло при поддержке мэрии Еревана в сотрудничестве с Управлением Верховного комиссара ООН по делам беженцев, посольством Франции в Армении и спортивным колледжем олимпийского резерва Еревана.
За звание чемпиона боролось около 120 спортсменов из разных регионов Армении. Соревнования прошли по баскетболу на колясках, гонкам на колясках, шахматам, бочче, тяжелой атлетике, настольному теннису и Шоудауну. Среди призеров также оказались беженцы из НКР. Победители были награждены денежными призами. Инициатива станет отличным стимулом для участников мероприятия продолжать заниматься спортом и стремиться к еще большим достижениям.