Ամփոփվել է մայրաքաղաքի դպրոցներում անցկացվող ֆրանկոֆոնիայի միամսյակը
Երևանի Հովհաննես Թումանյանի անվան թիվ 32 հիմնական դպրոցում կազմակերպված «Ֆրանկոֆոնիայի երկնքի տակ» խորագրով միջոցառմամբ ամփոփվել է մայրաքաղաքի դպրոցներում մարտի 27-ին մեկնարկած ֆրանկոֆոնիայի միամսյակը:
Միջոցառմանը ներկա Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանակրթության վարչության պետ Գայանե Սողոմոնյանը, ընդգծելով ծրագրի կարևորությունը, նշել է, որ ընդհանուր առմամբ միջոցառումներին մասնակցել է մայրաքաղաքի թվով 35 դպրոց:
Ֆրանկոֆոնիայի միամսյակի շրջանակում կազմակերպվել են ֆրանս-հայկական բարեկամությանը, ֆրանկոֆոն երկրների պատմությանը, մշակույթին և լեզվին նվիրված միջոցառումներ:
Հատկանշական է, որ Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ ներկայում գործող դպրոցներից 50-ում ավելի քան 14000 աշակերտ ուսումնասիրում է ֆրանսերեն:

Столичные школы подвели итоги месячника Франкофонии
Мероприятием «Под небом Франкофонии», организованном в основной школе №32 имени Ованеса Туманяна, подведены итоги месячника Франкофонии, стартовавшем в столичных школах 27-го марта.
Подчеркнув важность программы, начальник управления общего образования аппарата мэрии Еревана Гаяне Согомонян отметила, что в общей сложности в мероприятиях приняли участие ученики из 35 школ столицы.
В рамка месячника Франкофонии были организованы мероприятия, посвященные армяно-французской дружбе, истории и культуре франкоязычных стран.
Следует отметить, что сегодня французский язык изучают более 14000 школьников из 50 школ, находящихся в ведомстве мэрии Еревана.