2024թ. ծրագրով մայրաքաղաքում կհիմնանորոգվի 121 բակային տարածք
Արզումանյան փ. 10 և 17 շենքերի բնակիչների հետ շարունակվում են վերականգնման ծրագրի վերաբերյալ բանակցությունները: 4-րդ կարգի վթարային շենքերի բնակիչների խնդրին լուծում տալու նպատակով մշակվել է ծրագիր, ըստ որի՝ նախկին շենքի փոխարեն կկառուցվի նորը:
«Միշտ պետք է հիշենք, որ այս ծրագրերում Երևանի քաղաքապետարանը որևէ պարտավորություն չունի, սա բարի կամքի դրսևորում է, սա երևանցիների անվտանգության խնդրի լուծում եմ ես համարում: Այդ բնակարանների արժեքը 0-ին մոտ է, 0 արժեք ունեցող բնակարանների համար Երևանի քաղաքապետարանը նախագծել է ծրագիր, որով բնակիչներին միաժամանակ վարձակալության գումար է փոխհատուցվելու, որից հետո նույն տեղում կառուցված շենքում նույն բնակիչներին արդեն արժեքավոր բնակարաններ են տրամադրվելու»,-ընդգծել է Տիգրան Ավինյանը:
Մայրաքաղաքում ընթացիկ տարում նախատեսված է բարեկարգել  121 բակային տարածք: Ըստ վարչական շրջանների ղեկավարների զեկույցների՝ որոշ բակերում շինարարությունը դեռևս շարունակվում է:
Երևանի մետրոպոլիտենում այս շաբաթ միասնական վճարային համակարգով անցել է 341.589 ուղևոր:
«Արդեն մի քանի ամիս է, ինչ մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում գործում է ժետոններ ընդունող միայն մեկ անցակետ, մյուսները վճարման էլեկտրոնային համակարգով են աշխատում»,-նշել է մետրոպոլիտենի գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Բաբկեն Սեդրակյանը:
Մետրոպոլիտենը նոյեմբերի 1-ից ամբողջությամբ կանցնի վճարման էլեկտրոնային համակարգի:
Մայրաքաղաքում վերջին երեք ամիսների ընթացքում տարբեր մարզաձևերից 11 միջազգային և համապետական մրցաշար է անցկացվել։
Հասարակական կարգի պահպանության ծառայությունը հաշվետու ժամանակահատվածում Երևանի վարչական տարածքում քաղաքաշինության, առևտրի և ծառայությունների, ինչպես նաև կոմունալ տնտեսության ոլորտներում արձանագրել է 491 խախտում, որից 112-ը կառուցապատվող օբյեկտներում շինարարական հրապարակները կազմակերպված չլինելու վերաբերյալ են եղել:

В рамках программы 2024г. в столице будет отремонтирована 121 дворовая территория
Переговоры с жильцами домов 10 и 17 по ул. Арзуманяна по поводу плана реконструкции продолжаются. Для решения проблемы жителей домов 4-й степени аварийности разработан план, согласно которому на месте старого здания будет построено новое.
"Мы всегда должны помнить, что у мэрии Еревана нет никаких обязательств в этих программах, это проявление доброй воли, я считаю это решением проблемы безопасности ереванцев. Стоимость этих квартир близка к 0, для квартир с нулевой стоимостью мэрия Еревана разработала программу, по которой жильцам будет одновременно возмещена арендная плата, после чего им будут предоставлены ценные квартиры. в здании, построенном на том же месте", - подчеркнул Тигран Авинян.
В этом году в столице планируется благоустроить 121 двор. По сообщениям руководителей административных районов, в некоторых дворах строительство еще продолжается.
На этой неделе через единую систему оплаты в ереванском метрополитене прошли 341 589 пассажиров.
"Уже несколько месяцев на всех станциях метрополитена работает только один турникет, принимающий жетоны, остальные работают с электронной платежной системой", - сказал исполняющий обязанности генерального директора метрополитена Бабкен Седракян.
Метрополитен полностью перейдет на электронную систему оплаты с 1 ноября.
За последние три месяца в столице прошло 11 международных и национальных турниров по различным видам спорта.
За отчетный период службой охраны общественного порядка на административной территории Еревана зафиксировано 491 нарушение в сферах градостроительства, торговли и услуг, а также коммунального хозяйства, из них 112 были связаны с плохой организацией строительных площадок.