2024թ. նախագծերն՝ ամփոփ. անվտանգ, հարմարավետ պայմաններ ու հետաքրքիր կրթություն
Համայնքային 23 մանկապարտեզների տրամադրվել է կոշտ գույք, տեխնիկա, կահույք, 40 մանկապարտեզների՝մարզական գույք:
Երևանի քաղաքապետարանը Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի հետ համատեղ երևանյան 10 մանկապարտեզներում ներդրել է ռոբոտաշինության ծրագիր:
Փորձնական ծրագիրն ապացուցել է արդյունավետությունը և կներդրվի համայնքային բոլոր մանկապարտեզներում:
Այս տարի մսուրային խմբերն ավելացել են 102-ով, մեծացել է երկարօրյա ծառայություն մատուցող մանկապարտեզների թիվը:
Նախադպրոցական կրթությունն ավելի մատչելի դարձնելու նպատակով ԿԳՄՍ նախարարության և Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցությամբ Երևանի ենթակայության 9 հիմնական դպրոցներում բացվել են նախակրթարաններ:
Արդեն մեկնարկել և ընթացքում է մանկապարտեզներում տեսահսկման համակարգերի տեղադրման գործընթացը, որը կապահովի էլ ավելի անվտանգ միջավայր:
Դպրոցական ոլորտում իրագործված նախագծերով համայնքի ենթակայությամբ գործող դպրոցների բարձր դասարանների շուրջ 420 աշակերտ մասնակցել է կիրառական ռազմագիտության ծրագրին, իսկ «Զբոսապտույտներ Երևանում» ծրագրով ավելի քան 1000 աշակերտ այցելել է Երևանի պատմական, մշակութային ու ճարտարապետական նշանակություն ունեցող կառույցներ:

Коротко о проектах 2024 года: безопасные, комфортные условия и интересное обучение
23 муниципальных детских сада обеспечены мебелью и техникой,  40 детских садов – спортивным инвентарем.
Мэрия Еревана совместно с Национальным политехническим университетом Армении реализовала программу робототехники в 10 ереванских детских садах.
Пилотная программа доказала свою эффективность и будет осуществляться во всех местных детских садах.
В этом году увеличилось количество ясельных групп и детских садов, предоставляющих услуги продленного дня.
В целях повышения доступности дошкольного образования в сотрудничестве с Министерством образования, науки, культуры и спорта и Всемирным банком в 9 основных школах Еревана были открыты дошкольные учреждения.
Уже начался и продолжается процесс установки систем видеонаблюдения в детских садах, что позволит обеспечить еще более безопасную среду.
Около 420 учащихся старших классов школ, находящихся в ведомстве общины, приняли участие в программе прикладной военной науки, реализованными в школьной сфере, а более 1000 учащихся посетили исторические, культурные и архитектурные сооружения Еревана в рамках программы "Туры по Еревану".