Հայտարարության հրապարակման օրը
Փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետը
1.
«Երևանի Աշոտ Ղուլյանի (Բեկորի) անվան ավիամոդելավորման դպրոց համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպություն ՀՈԱԿ-ի տնօրեն
(իրավաբանական հասցե՝ ք. Երևան, Ջուղայի 1 /1, հիմնական աշխատավարձի չափը՝ 515.000 ՀՀ դրամ)
ք. Երևան, Արգիշտիի 1 16.04.2025թ.
ժամը՝ 11:00
14.03.2025թ.
01.04.2025թ.
«Երևանի Ռուդոլֆ Կարապետյանի անվան մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն
(իրավաբանական հասցե՝ ք. Երևան, Բաղյան փ 5/3, հիմնական աշխատավարձի չափը՝ 315.000 ՀՀ դրամ)
«Երևանի Տորք Անգեղ մարզամշակութային կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն (իրավաբանական հասցե՝ ք. Երևան,  Բակունցի 2-րդ նրբ. 38, հիմնական աշխատավարձի չափը՝ 315.000 ՀՀ դրամ)
«Երևանի Նոր Նորքի շախմատի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն (իրավաբանական հասցե՝ ք. Երևան,  Լյուքսեմբուրգի 2-րդ նրբ., հիմնական աշխատավարձի չափը՝ 315.000 ՀՀ դրամ)
«Երևանի Նորք-Մարաշի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն (իրավաբանական հասցե՝ ք. Երևան, Երևան
Սարգիս Բաղդասարյան փող., 129 շենք,  հիմնական աշխատավարձի չափը՝ 315.000 ՀՀ դրամ)
«Երևանի Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն (իրավաբանական հասցե՝ ք. Երևան, Մինաս Ավետիսյան փող., 89 շենք, հիմնական աշխատավարձի չափը՝ 315.000 ՀՀ դրամ)
Մրցույթին մասնակցելու իրավունք ունեն վերը նշված պաշտոնն զբաղեցնելու համար ներկայացվող պահանջները բավարարող, հայերենին տիրապետող, 18 տարին լրացած Հայաստանի Հանրապետության այն գործունակ քաղաքացիները ովքեր ունեն՝
- բարձրագույն կրթություն
- հանրային ծառայության առնվազն չորս տարվա ստաժ կամ առնվազն հինգ տարվա մասնագիտական աշխատանքային ստաժ կամ համապատասխան բնագավառի առնվազն երեք տարվա աշխատանքային ստաժ.
Տնօրենի ընտրության լրացուցիչ պայմաններն են`
1) տրամաբանելու և տարբեր իրավիճակներում կողմնորոշվելու ունակություն.
2) ֆինանսատնտեսական գործունեության իրականացման կարողություն.
3) համակարգչով և ժամանակակից այլ տեխնիկական միջոցներով աշխատելու ունակություն.
4) աշխատանքի կազմակերպման և ղեկավարման անհրաժեշտ հմտություններ.
5) ենթակաների հետ վարվելու անհրաժեշտ էթիկայի կանոնների իմացություն.
6) առնվազն մեկ օտար լեզվի իմացություն:
Մրցույթն անցկացվելու է երկու փուլով՝
1) թեստավորում.
2) հարցազրույց:
* * *
Մրցույթին մասնակցելու համար դիմող քաղաքացիները Երևանի քաղաքապետարանի Աշխատակազմի մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչություն պետք է ներկայացնեն հետևյալ փաստաթղթերը՝
1) դիմում.
2) մեկ լուսանկար` 3x4 չափսի.
3) քաղվածք աշխատանքային գրքույկից կամ տեղեկանք աշխատանքային գործունեության մասին.
4) ինքնակենսագրություն.
5) անձնագրի կամ նույնականացման քարտի, բարձրագույն կրթությունը հավաստող փաստաթղթի, արական սեռի անձինք` նաև զինգրքույկի կամ դրան փոխարինող ժամանակավոր զորակոչային տեղամասին կցագրման վկայականի բնօրինակները և  պատճենները.
6) տեղեկանք` մշտական բնակության վայրից.
7) հրատարակված հոդվածների ցանկ կամ գիտական կոչումը հավաստող փաստաթղթեր (դրանց առկայության դեպքում):
Անձը մրցույթին մասնակցելու համար բնօրինակ փաստաթղթերը ներկայացնում է անձամբ՝ անձնագրով կամ անձը հաստատող այլ փաստաթղթով:
Աշխատակազմի մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչությունը մրցույթին մասնակցելու համար դիմած քաղաքացիներին ապահովում է թեստավորման փուլի հարցաշարերով և միաժամանակ տրամադրում է այն իրավական ակտերի ցանկը՝ հոդվածների (բաժինների, գլուխների, մասերի, կետերի) նշումով, որոնցից կազմված է հարցազրույցի փուլի համար նախատեսված հարցաշարը:
Ընդունել ի գիտություն, որ Տնօրենի թափուր պաշտոնի համար հայտարարված մրցույթն անցկացվելու է Երևանի քաղաքապետարանի Արգիշտիի 1 հասցեում գտնվող վարչական շենքի 5-րդ հարկի խորհրդակցությունների անցկացման N 1 դահլիճում՝ ըստ ժամանակացույցի: