YUDIP-Cons-01: Արտաքին մոնիթորինգային գործակալություն
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետը․
1.    Հայաստանի Հանրապետությունը ֆինանսավորում է ստացել Ասիական զարգացման բանկից (ԱԶԲ)՝ Երևանի քաղաքային զարգացման ներդրումային ծրագրի ծախսերը հոգալու համար։ Տվյալ ֆինանսավորման մի մասը կօգտագործվի YUDIP-Cons-01: Արտաքին մոնիթորինգային գործակալության պայմանագրի հետ կապված վճարումներ կատարելու համար։
2.    Երևանի քաղաքապետարանը («Գործատու») իրականացնող գործակալությունն է, և ԱԶԲ-ի գնման քաղաքականության (2017 թ., փոփոխություններով) և ԱԶԲ-ի գնման կանոնակարգերին համապատասխան, կվարձի արտաքին մոնիթորինգային գործակալություն՝ խորհրդատվական ծառայությունների մատուցման համար։
3.    Խորհրդատվական ընկերությունը կիրականացնի Հողի օտարման և տարաբնակեցման ծրագրի (ՀՕՏԾ) պատրաստման, իրականացման և իրականացումից հետո փուլերի անկախ մոնիթորինգ, կբացահայտի խնդիրները և կառաջարկի համապատասխան լուծումներ՝ հանդես գալով սեփական անունից և Երևանի քաղաքապետարանի (որպես ներդրումային ծրագրի իրականացնող գործակալություն) և Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) հետ համագործակցությամբ։ Արտաքին մոնիթորինգի գործակալությունը (ԱՄԳ) կիրականացնի ՀՕՏԾ-ի պատրաստման և իրականացման գործընթացների վերահսկում և հաստատում՝ պարզելու, թե արդյոք ծրագրի շրջանակում սահմանված տարաբնակեցման նպատակներն իրականացվել են, և տուժած անձանց ապրուստի միջոցներն ու կենսապայմանները վերականգնվել են։ ԱՄԳ-ը նաև կտրամադրի բարելավմանն ուղղված առաջարկություններ։ ԵՄԳ գործառույթները կներառեն նաև փոխհատուցումների, բնակարանային հատկացումների և բողոքների դիտարկման մեխանիզմների մոնիթորինգ։
4.    Գնման տեղեկատվություն.