Տուրիզմի համաշխարհային օրվա առթիվ Երևան ժամանող հյուրերին մատուցվել է հետաքրքիր անակնկալ
Տուրիզմի համաշխարհային օրվա առթիվ Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժինը հանդես է եկել յուրօրինակ նախաձեռնությամբ. վաղ առավոտից «Զվարթնոց» օդանավակայանում մայրաքաղաք ժամանող հյուրերին մատուցվել է հետաքրքիր անակնկալ՝ խորհրդանշական նվերներ: Զբոսաշրջիկներին տրվել են Երևանի պաշտոնական ուղեգրքեր, «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային պաշտոնական երթուղու և Երևանի պատմության թանգարանի անվճար տոմսեր, մայրաքաղաքի քարտեզներ, զբոսաշրջային վայրերից օգտվելու զեղչի հավաստագրեր և այլն:
«Նմանատիպ միջոցառումներն ընդգծում են մեր քաղաքի հյուրընկալությունը և ջերմություն են փոխանցում մայրաքաղաքի հյուրերին: Ակցիան նպատակ ունի զբոսաշրջիկներին հենց օդանավակայանից ուղղորդել մայրաքաղաքի առավել հետաքրքրաշարժ զբոսաշրջային վայրեր և իրազեկել մշակութային հաստատությունների, հուշարձանների, ինչպես նաև քաղաքում գործող առավել գրավիչ ծառայությունների մասին», - նշել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանը:
Նշենք նաև, որ նախաձեռնությունն իրականացվել է Երևանի քաղաքապետարան - մասնավոր հատված համագործակցությամբ: Նախաձեռնությանն աջակցել են «Երևան քարտ», «I am Armenia» կազմակերպությունները, «Տուրինֆո» զբոսաշրջային ամսագիրը:

По случаю Всемирного дня туризма прибывшим в Ереван гостям преподнесены интересные сюрпризы
По случаю Всемирного дня туризма отдел туризма аппарата мэрии Еревана выступил с уникальной инициативой. С раннего утра в аэропорту «Звартноц» прибывших в столицу гостей ожидал приятный сюрприз в виде символических подарков. Туристам были розданы официальные путеводители по Еревану, бесплатные билеты на официальный городского туристический маршрут «Ереван Сити Тур» и в музей истории города Ереван, карты столицы, а также купоны на скидку для посещения достопримечательностей.
«Подобные мероприятия подчеркивают гостеприимство нашего города и передают тепло гостям нашей столицы. Цель этой акции-прямо из аэропорта направить туристов в самые привлекательные туристические места столицы и проинформировать их о культурных учреждениях, памятниках и действующих интересных услугах»,-отметил начальник отдела туризма аппарата мэрии Еревана Геворг Орбелян.
Стоит отметить, что инициатива реализована в рамках сотрудничества мэрия Еревана-частный сектор. Инициативу поддержали организации «Ереван карт» и «I am Armenia», туристический журнал «Туринфо».