Տոնական ոճի ուղեցույց՝ արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչության կողմից
Երևանի հիմնադրման 2799 տարեդարձի առթիվ Երևանի քաղաքապետարանը ձեռնարկում է անհրաժեշտ քայլեր՝ մայրաքաղաքին տոնական տեսք հաղորդելու համար:
Մասնավորապես, քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչության կողմից, ավանդույթի համաձայն, մշակվել է տոնական ձևավորման ուղեցույց, որը տեղադրված է Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքի «Էրեբունի-Երևան 2799» բաժնում՝ https://www.yerevan.am/am/erebuni-yerevan-2799/:
Այստեղ ներկայացված են շենքերի տոնական ձևավորման դիզայներական լուծումներ, ինչպես նաև հնարավորություն է ընձեռված ներբեռնելու «Երևան` սիրո քաղաք» կարգախոսի և #ՏեսԵրևանը, #ԼսիրԵրևանը, #ԶգաԵրևանը, #ՍիրիրԵրևանը չորս հիմնական բաղադրիչերի լոգոտիպերը:
Միաժամանակ, Երևանն առավել գեղեցիկ և ներկայանալի դարձնելու և քաղաքապետարանի ջանքերն ամբողջականացնելու համար ակնկալում ենք, որ մայրաքաղաքի տոնական ձևավորման մասնակից կդառնան նաև երևանցիները:
Ըստ այդմ, կոչ ենք անում բոլոր տնտեսվարողներին, անհատներին և կազմակերպություններին՝ տոնական ոճով ձևավորել շենքերի մուտքերը, ճակատային հատվածները, բնակարանների պատշգամբներն ու բազրիքները:
Երևանը բոլորիս մայրաքաղաքն է, իսկ մեր քաղաքի ծննդյան օրը՝ «Էրեբունի-Երևան»-ը, բոլորիս համախմբող, ջերմություն և դրական լիցքեր հաղորդող սիրելի տոնն է:
Հարցերի դեպքում անհատներն ու կազմակերպությունները կարող են դիմել Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչություն՝ 011-514-212

Управление внешнего оформления и рекламы подготовило путеводитель по праздничному оформлению Еревана
07.10.2017
По случаю 2799-летия основания Еревана, мэрия Еревана предпринимает необходимые шаги для придания столице праздничного вида.
В частности, управление внешнего оформления и рекламы аппарата мэрии, по традиции, разработало путеводитель праздничного оформления, который размещен на официальном сайте мэрии Еревана в разделе «Эребуни-Ереван 2799» https://www.yerevan.am/am/erebuni-yerevan-2799/.
В разделе представлены дизайнерские решения праздничного оформления зданий, а также предоставлена возможность скачать логотипы девиза празднества-«Ереван – город любви» и четырех основных составляющих #УвидьЕрвеан, #УслышьЕреван, #ПочувствуйЕреван, #ПолюбиЕреван.
Ожидаем, что помимо мэрии Еревана участниками праздничного оформления столицы станут и ереванцы. Следовательно, призываем всех хозяйствующих субъектов, частных лиц и организации празднично оформить подъезды, фронтальные части зданий, балконы квартир.
Ереван – столица всех армян, а день рождения нашего города – «Эребуни-Ереван» любимый праздник, сплачивающий всех нас, передающий тепло и положительные эмоции.
В случае возникновения каких-либо вопросов, частные лица и организации могут обратиться в управление внешнего оформления и рекламы аппарата мэрии Еревана по телефону 011-514-212.