Շարունակվում է հսկողությունը մայրաքաղաքի կրթական, մշակութային և առողջապահական հաստատությունների ջեռուցման նկատմամբ
16.01.2017
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին զեկուցվել է, որ նախորդ շաբաթ ևս շարունակվել են Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության մանկապարտեզներին մատակարարվող սննդի որակը ստուգելու նպատակով անակնկալ այցերը: Մասնավորապես, Դավթաշեն, Աջափնյակ, Էրեբունի և Շենգավիթ վարչական շրջանների 13 մանկապարտեզներում իրականացված ստուգումների արդյունքում խախտման որևէ դեպք չի արձանագրվել:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատակազմի հանրակրթության, վերահսկողության վարչություններին հանձնարարել է վարչական շրջանների համապատասխան բաժինների հետ համատեղ շարունակել սննդի մատակարարման ամենօրյա հսկողությունը:
Զեկուցվել է նաև, որ շարունակվում է հսկողությունը մայրաքաղաքի կրթական, մշակութային և առողջապահական հաստատությունների ջեռուցման և ջրամատակարարման համակարգերի նկատմամբ: Նշվել է, որ թեև վերոնշյալ բոլոր հաստատությունների ջեռուցման համակարգերն աշխատում են անխափան, այնուամենայնիվ, որոշ դպրոցներում, դրանց շենքային պայմաններից ելնելով, դասասենյակներում սահմանված նորմերին համապատասխան ջերմաստիճան ապահովելու նպատակով կիրառվում են նաև էլեկտրական ջեռուցիչներ:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է շարունակել հսկողությունը՝ հետևելով, որ տեղերում մշտապես պահպանվի համապատասխան ջերմային ռեժիմը:

Продолжается контроль за бесперебойной работой систем отопления образовательных, культурных и здравоохранительных учреждений столицы
16.01.2017
В ходе состоявшегося в мэрии рабочего совещания мэру Тарону Маргаряну было доложено, что на прошедшей неделе были продолжены визиты в муниципальные детские сады для проверки качества поставляемых продуктов питания.
В результате проведенных в 13-и детских садах проверок (административные районы Давташен, Ачапняк, Эребуни и Шенгавит) не было обнаружено случаев нарушения сроков годности и качества пищевых продуктов. Мэр Тарон Маргарян поручил управлению общего образования и контрольному управлению аппарата мэрии совместно с соответствующими отделам административных районов продолжить ежедневный контроль.
В ходе совещания было доложено, что продолжается контроль за бесперебойной работой систем отопления и водоснабжения культурных, образовательных и здравоохранительных учреждений. Мэр Тарон Маргарян поручил продолжить контроль и следить за соблюдением необходимого температурного режима.