Շահագործման կհանձնվի Թբիլիսյան խճուղի - Հրաչյա Աճառյան փ. կամուրջը
Հիշեցնենք, որ այս կապուղու դեֆորմացիոն կարերի վերանորոգման աշխատանքներն իրականացնելու նպատակով կամուրջը փակվել էր դեռևս օգոստոսի 10-ից: Աշխատանքների ընթացքում ի հայտ եկան մի շարք հավելյալ խնդիրներ, որոնց հայտնաբերումը մինչշինարարական ժամանակահատվածում հնարավոր չէր: Երևանի քաղաքապետարանը որոշեց գնալ խնդիրների հիմնավոր լուծման ճանապարհով, ինչի արդյունքում, սակայն, շինարարական աշխատանքները փոքր-ինչ ձգձգվեցին:
Պատճառված անհարմարությունների համար հայցելով Երևանի բնակիչների և մայրաքաղաքի հյուրերի ներողամտությունը՝ ուրախությամբ հայտնում ենք, որ արդեն հիմնանորոգված կամրջով սեպտեմբերի 18-ից երթևեկության բոլոր սահմանափակումները կհանվեն, ինչը, ի թիվս այլոց, էապես կթեթևացնի դեպի Աճառյան փողոց շարժվող տրանսպորտային հոսքը:

Мост у Тбилисского шоссе и ул.Ачаряна вновь вводится в эксплуатацию
С 18-го сентября мост у Тбилисского шоссе и ул. Ачаряна будет вновь введен в эксплуатацию. Мост был закрыт 10-го августа в связи с необходимым ремонтом. В ходе ремонтных работ были выявлены дополнительные проблемы, в результате чего мэрия Еревана приняла решение о комплексном решении проблемы, что привело к затягиванию процесса ремонта.
Мы приносим извинения за причиненные неудобства и спешим сообщить, что с 18-го сентября мост вновь станет доступен, и движение в сторону ул. Ачаряна значительно облегчится.